מאות עובדי כיל ופעילי נוער הפגינו בשדרות רוטשילד בת"א במחאה על הפיטורים בחברה

ההפגנה בתל אביב היא המשך לשורת הפגנות שמארגנת ההסתדרות בהשתתפות עובדי כיל, פעילי דרור ישראל ועובדים מפעלים אחרים

חיים ביאור

מאות עובדים ממפעלי כימיקלים לישראל (כיל) בנגב, מתוגברים בפעילים של תנועת הנוער ההסתדרותית דרור ישראל, הפגינו הבוקר בשדרות רוטשילד בתל אביב, במחאה על תוכנית ההתייעלות של כיל, שבמרכזה פיטורי עובדים.

ההפגנה בתל אביב היא המשך לשורת הפגנות שמארגנת ההסתדרות בהשתתפות עובדי כיל, פעילי דרור ישראל ועובדים מפעלים אחרים. ההפגנות, המתקיימות מדי יום, החלו בערי הנגב, נמשכו בירושלים ובתל אביב ומתוכננות לחזור ולהתקיים בנגב.

במפעל תרכובות ברום מתכוונת הנהלת כיל לפטר 139 עובדים, בעוד שבמפעל הגדול ביותר שלה, מפעלי ים המלח, מתוכננים פיטוריהם של 134 עובדים. גורמים בחברה אומרים שחלק מהמפוטרים – אלה שמלאו להם 55 ומעלה - כבר הביעו הסכמה לפרוש מרצון ובתמורה לחבילת הטבות משופרת במיוחד הכוללת מענק של כ-500 אלף שקל, שכר חודשי של 19 אלף שקל (לגבי הפורשים ממפעלי הברום – 15 אלף שקל) שישולם לפורש למרות שיישב בבית וזאת עד הגיעו לגיל 67, מועד שבו יתחיל לקבל את התשלומים מקרן הפנסיה.

הפגנת עובדי כיל ברוטשילדצילום: תומר אפלבאום

עד כה לא מתקיימים מגעים שוטפים בין ראשי כיל לבין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, במאמץ לסיים את הסכסוך. ההסתדרות דורשת שהצמצומים בכיל לא יכללו פיטורים כפויים, אלא רק פרישה מרצון מתוך תיאום עם הוועדים. "אם יהיה צורך בכך, המאבק שלנו יימשך גם חודשים ארוכים. יש לנו את הסבלנות לכך", אומר יו"ר ועד עובדי תרכובות ברום, אבנר בן סניור. גם יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, אמר כי "כדאי שראשי כיל יידעו שעדיין לא מיצינו את מלוא התחמושת שבידינו".

כיל מסרה בתגובה כי "חבל שהוועדים וההסתדרות מנסים להשתלט על המפעלים של החברה ועל ניהולם. לא נאפשר זאת ואנו נחושים להמשיך ולנקוט בצעדי יעול, לנוכח ההרעה בסביבה העסקית של החברה, המתבטאת בירידת מחירים, החרפת התחרות ואבדן שווקים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker