בנק הפועלים בהחלטה פורצת דרך: מעלה את שכר המינימום - גם לעובדי הקבלן

החלטתו של מנכ"ל הבנק ציון קינן קובעת כי שכר המינימום החדש יועלה בפעימה אחת כבר בחודש אפריל הקרוב ■ מן ההעלאה ייהנו גם 800 העובדים החיצוניים

טלי חרותי-סובר

חוק שכר המינימום החדש שנכנס לאחרונה לתוקפו קבע כי השכר יעלה מ-4,300 שקל בחודש ל-5,000 בשלוש פעימות עד 2017. בבנק הפועלים מקצרים הליכים ובעקבות החלטה משותפת של המנכ"ל ציון קינן וארגון העובדים (שאושרה על ידי הדירקטוריון), הבנק יעלה את שכר המינימום בפעימה אחת ל-5,000 ש"ח החל מחודש אפריל 2015.

בנוסף החליט המנכ"ל כי השכר יועלה לא רק לעובדים המועסקים בהעסקה ישירה על ידי הבנק, אלא יכלול את כלל העובדים החיצוניים של הבנק (עובדי הקבלן) - 800 איש נוספים.

מנתוני בנק הפועלים עולה כי בפועל מקבלים 1,100 העובדים שיהנו מהעלאת שכר המינימום, שכר ברוטו גבוה בהרבה בשל תוספות הנובעות ממשמרות, דמי פיצול ותוספות שנתיות, אך שכר הבסיס שלהם נמוך מן המינימום המצוין בחוק. קבוצת העובדים הזו עומדת על 1,400 איש בבנק לאומי.

ציון קינןצילום: עופר וקנין

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: ״הבנק גאה בהחלטה להעלות את שכר המינימום בפעימה אחת, ולא על פני השנתיים הקרובות. היה ברור לנו שכל העובדים ראויים לכך, גם אלה שעובדים דרך חברות חיצוניות, ואיננו רואים מקום להבחין בין עובד לעובד, שכן הזכות להתפרנס בכבוד שמורה לכולם״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker