החל ממארס: הקלות לקשישים בתשלום לבתי האבות לתשושים

מהשבוע הבא יבוטלו דמי הרישום בסך 12 אלף שקל שקשישים מחוייבים לשלם לבתי האבות

חיים ביאור

משרד הרווחה יוזם הקלות לקשישים השוהים בבתי אבות ממשלתיים או כאלה שבפיקוח המדינה המיועדים לתשושי נפש. על פי המלצות של צוות חשיבה שהקים מנכ"ל המשרד, יוסי סילמן, החל מיום ראשון הקרוב (1 במארס), יבוטלו דמי הרישום בסך 12 אלף שקל שקשישים יחוייבו לשלם לבתי האבות.

כמו כן, החל ב-1 באפריל יופחתו בשיעור של 20% בממוצע "דמי ההשתתפות" באחזקת בית האבות בהם מחוייבים הקשישים. שיעור ההפחתה לכל קשיש ייקבע על פי מבחן הכנסה שהוכנסו בו שינויים מקלים מבחינת הקשיש. ביטול דמי הרישום וההקלה בגובה דמי ההשתתפות יחולו על קרוב ל-80 בתי אבות לתשושים הפועלים בפיקוח המדינה.

הצוות שמינה סילמן כלל נציגים של משרדי הרווחה, הכלכלה והאוצר וכן הביטוח הלאומי וקופות החולים השונות. לדברי סילמן הצורך להקים את צוות החשיבה נובע מעלייה בתוחלת החיים והגידול באוכלוסיית הקשישים בישראל, המחייבים, כדבריו, בניית תוכנית אב לנושא הזיקנה.

במהלך 2014 הקים משרד הרווחה, בסיוע הרשויות המקומיות, 160 מועדוני מופ"ת לקשישים שאינם זקוקים לעזרה בתפקוד. למועדונים אלה מגיעים כ-5,000 קשישים שאינם זכאי חוק הסיעוד ומלמבד החוגים המתקיימים בהם, הקשישים מקבלים במקום גם ארוחת בוקר וארוחת צהריים. השתתפות הקשיש היא 45 שקלים בחודש. לדברי סילמן, בקרב יבוצעו במועדונים אלה גם בדיקות רפואיות לקשישים.

צילום: ניר כפרי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום