הרצוג: באוצר יושבים בעיקר גברים שאדישים לפערי השכר לרעת הנשים

יו"ר המחנה הציוני: "זו שערורייה שהדיור הציבורי נכחד. מי שמשלמות את המחיר אלה הנשים: אמהות חד הוריות שמתגוררות בפארקים ובחניונים"

חיים ביאור

"אנו מחויבים לסגור לחלוטין את פערי השכר הקיימים כיום בין גברים לנשים", הכריז היום (ג') היו"ר המשותף של רשימת המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג.

הרצוג, שדיבר בכנס של שדולת הנשים בתל אביב, אמר כי סגירת הפער בשכר שהוא כיום בשיעור של 30% לרעת הנשים, תיעשה בשלושה דרכים: חקיקה, חתימה על הסכמי עבודה קיבוציים והשולחן העגול שיוקם בו יהיו שותפים הממשלה, ההסתדרות וארגוני המעסיקים.

הרצוג האשים את משרד האוצר בשותפות לאחריות לעיוות של אי השוויון בין שכר הגברים והנשים. "באוצר יושבת פקידות גברית שאדישה לתופעה ובמגזר העסקי גם כן", הוא טען.

בהתייחסו לדיור הציבורי, הרצוג אמר כי "זו שערורייה שהדיור הציבורי נכחד. מי שמשלמות את המחיר אלה הנשים: אמהות חד הוריות שמתגוררות בפארקים ובחניונים". לדבריו, הוא מחוייב שהממשלה בראשותו תגדיל את ההכנסה ששל הנשים החד הוריות בתחום של דמי מזונות וכי תיושם תוכנית של דיור בר השגה.

הרצוג, לפני כשבועייםצילום: מוטי מילרוד

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, אמרה בכינוס כי המדינה מכרה דירות של בדיור הציבורי במעל 3 מיליארד שקל. "ומה היא עושה עם הכסף? מעבירה אותו לגרעינים תורניים. זו חרפה", היא טענה.

גלאון הודיעה כי בכנסת הבאה היא תקדם, בעדיפות ראשונה, חוק להעסקה ישירה של עובדים במגזר הציבורי, כדי להכחיד את התופעה של עובדי קבלן, שרובן הן נשים המועסקות כעובדות ניקיון, עובדות סוציאליות ורופאות.

גלאון כפרה בטענה כי העובדה שבכנסת מכהנות 27 נשים, מספר שיא לעומת כנסות קודמות, היא הישג. "זה לא הישג כלל, כי יש 120 חברי כנסת. ונשים עדיין מודרות, מופלות לרעה בשוק התעסוקה והן נרצחות ונאנסות רק בגלל שהן נשים".

ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) הזימה את הטענה שלפיה שר השיכון, אוריאל דואג להעברת תקציבי ענק להתנחלויות. "לא היה שר שיכון שדאג לדיור הציבורי כמו אריאל", אמרה שקד. "עד סוף 2015 המדינה תרכוש כ-1,000 דירות חדשות וכבר מוזרמים 400 מיליון שקל לחברת עמידר לטובת דיור ציבורי. אריאל הוא זה שבפעם הראשונה הפעיל את חוק הדיור הציבורי שיזם רן כהן, ויחד עם משרדי המשפטים והאוצר הוא יוציא למכירה דירות שאין להן דורש", היא אמרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום