מאות עובדים הפגינו בערד נגד הפיטורים בכיל: "מאבק להצלת הדרום"

עובדי כיל, מתוגברים על ידי עובדי עיריית ערד ומפעלים אחרים, הפגינו בכניסה לערד ובכיכר המרכזית של העיר, במחאה על תוכנית ההתייעלות, שבמרכזה פיטורי עובדים

חיים ביאור

מאות עובדים של מפעלי כימיקלים לישראל (כיל), מתוגברים על ידי עובדי עיריית ערד ומפעלים אחרים, הפגינו היום בכניסה לערד ובכיכר המרכזית של העיר, במחאה על תוכנית ההתייעלות בכיל, שבמרכזה פיטורי עובדים.

ההפגנה התקיימה במסגרת אירועי מחאה שההסתדרות מקיימת החל מהשבוע בכל יום בעיר אחרת בדרום, כחלק ממאבקה בהנהלת כיל. הנהלת החברה זימנה לשימוע לפני פיטורים 17% מבין 850 עובדים מפעל תרכובות ברום בנאות חובב, אך לפי הוראת ועד העובדים, בראשות אבנר בן סניור, העובדים לא התייצבו לשימוע, פרט לעובד אחד, שהתייצב בכל זאת, וטיעוניו התקבלו והליך פיטוריו בוטלו על ידי ההנהלה. העובדים בתרכובות ברום שובתים כבר שלושה שבועות, בגיבוי ההסתדרות.

במפעל ים המלח הנהלת כיל מעוניינת בעזיבתם של 134 עובדים, מתוך 1,500 עובדים המועסקים שם, ואולם היא מוכנה לכך שבמקום פיטורים כפויים, העובדים יפרשו מרצון. בכל מקרה, לעוזבים מוצעים תנאי פרישה מיטביים, שלא קיימים בחברות אחרות בישראל: מענק חג פעמי של מאות שקלים לעובד, תשלום שכר חודשי לעובד, למרות שהוא יישב בבית, וזאת עד הגיעו לגיל 67 (מועד בו הוא יתחיל לקבל את התשלומים מקרן הפנסיה).

הפגנת עובדי כיל

עד כה טרם החל משא ומתן בין הנהלת כיל לבין ראשי ההסתדרות כדי לפתור את המשבר ביחסי העבודה בכיל. בהנהלת החברה טוענים כי מניעים פוליטיים עומדים מאחורי השביתות וההפגנות שההסתדרות מארגנת בנגב. בהסתדרות מכחישים וטוענים שמדובר במאבק "להצלת הדרום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker