הפגישה הסודית של טרכטנברג עם בעלי ההון

מועמד המחנה הציוני לתפקיד שר האוצר קיים מפגש סגור לאנשי עסקים בכירים במשק ■ מפלגת "כולנו": יצא המרצע מן השק"

טלי חרותי-סובר
צילומים: ניר קידר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים24
טלי חרותי-סובר
צילומים: ניר קידר

אם לא הייתם אמש (ה') בחוג הבית שאירגן פרופ' איתמר רבינוביץ', ואירח את פרופ' , שר האוצר המיועד של המחנה הציוני, אתם כנראה לא שייכים למועדון בעלי ההון.

קבוצה  לא גדולה של אנשים הוזמנה על ידי המארח רבינוביץ', שכיהן כשגריר ישראל בארה"ב, לביתו שבמרכז תל אביב כדי לפגוש את טרכטנברג ולדון בסוגיות כלכליות ופוליטיות.

בין היתר, הגיעו טייקון הנדל"ן , , המכהנת כמנכ"לית קבוצת עזריאלי, התעשיין מאסם, איש העסקים עידו דיסנצ'יק, מנכ"ל בית ההשקעות אפסילון שמואל פרנקל, יו"ר דירקטוריון מכתשים אגן אברהם ביגר, עורך הדין חנינא ברנדס ואחרים. מצד הפוליטיקה הגיע שר האוצר לשעבר אברהם בייגה שוחט, ומצד הקירבה לפוליטיקה הגיע מזכיר הממשלה בתקופת ממשלתו של יצחק רבין, איתן הבר. 

האורחים נבדקו בכניסה ומי שלא הוזמן לא הורשה להיכנס לחוג הבית. חלקם אף היססו כשראו את צלם  TheMarker עומד בכניסה.

מהמחנה הציוני נמסר: "במסגרת קמפיין הבחירות פוגש פרופ' טרכטנברג מאות אנשים מכל שכבות האוכלוסייה המבקשים לשמוע את משנתו הכלכלית חברתית. בשבוע האחרון קיים כ-20 מפגשים, בין היתר, עם קבוצת סטודנטים חרדים שלומדים במערכת ההשכלה הגבוהה יחד עם הרב גרוסמן, חניכי המכינה הקדם צבאית בעיר שדרות, עולים חדשים מדרום אמריקה ובעלי מפעלים ועסקים קטנים מאזור הדרום. בחודש הקרוב מתוכננים עוד כ-50 מפגשים דומים, בין השאר, עם נציגי המגזר העסקי ותושבי הפריפריה".

גם במפלגת כולנו, בראשות משה כחלון, התייחסו לפגישה של טרכטנברג. "יצא המרצע מן השק. בוז'י, לפיד, נתניהו ובנט משרתים את אותם הטייקונים ואותה השיטה", נמסר מהמפלגה. "טרכטנברג הוא עוד הונאה של הציבור מבית היוצר של מפלגת העבודה".

פרופ' מנואל טרכטנברגצילום: ניר קידר
אלפרד אקירוב ואשתו חוה במפגש בתל אביב, אתמולצילום: ניר קידר
דן פרופר מנכ"ל יו"ר חברת אסםצילום: ניר קידר
אברהם ביגרצילום: ניר קידר
דנה עזריאליצילום: ניר קידר
שמואל פרנקלצילום: ניר קידר
חנינא ברנדיסצילום: ניר קידר
עידו דיסנצ'יקצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker