בג"ץ עצר את החלטת המלג לסגירת אורט הרמלין עד לקבלת החלטה סופית

מל"ג החליטה כי אורט הרמלין סובלת מרמה אקדמית נמוכה ומאיתנות פיננסית נמוכה עוד יותר, ולכן עליה להסגר כבר לקראת סימסטר ב' שיחל בסוף החודש

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אתמול פנו עורכי דינה של מכללת אורט הרמלין לבג"ץ, במטרה לעצור את החלטת המל"ג מה-10 בפברואר שקבעה כי המכללה לא תקבל הכרה אקדמית, ולכן תיסגר. הפניה לבג"ץ הייתה צפויה, והגיעה לאחר מכתב שנשלח לסטודנטים מטעם ההנהלה, ובו נכתב כי אחרי התכנסות דירקטוריון אורט ישראל, השולט במכללה בניגוד לדעת המל"ג, הוחלט לפנות לבג"ץ.

בהחלטה מהיום קבע השופט כי החלטת המל"ג תוקפא בצו ארעי עד ל-4 במארס אז המשיבים, המל"ג ומדינת ישראל וכן רשת אורט ישראל, יגישו את תגובתם המקדמית. במקביל הורה השופט למכללה ליידע את הסטודנטים כי אין בהחלטה זו כדי להבטיח את המשך לימודיהם במהלך הסמסטר השני, וכי המשך הלימודים תלוי בהחלטה הסופית של בג"ץ.

בינתיים, תוך כדי מאבק המכללה במל"ג, כ-150 מתוך 300 הסטודנטים לא חיכו, וכבר העבירו בקשות קבלה למוסדות אחרים המלמדים הנדסה, שהוגדרו כרשת הביטחון שתאפשר להם השלמת התואר - רופין, אפקה, אוניברסיטת אריאל וכן אורט בראודה הצפונית. כל המכללות הללו מתוקצבות ושכר הלימוד זהה לזה ששילמו הסטודנטים באורט הרמלין.

מדובר בצעד אחרון לאחר קמפיין בן כרבע מליון שקל שערך נשיא המכללה גדי גולן, יחד עם ניר חפץ, שהוא במקביל גם ראש מטה הבחירות של ראש מהמשלה, שהוא היום גם יו"ר המל"ג. בתחילת השבוע גם העבירה המכללה ערר על החלטת מל"ג לשר החינוך, הוא ראש הממשלה.

פרופ' גדי גולןצילום: הדר כהן

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker