המאבק בין עובדי פרטנר מתלהט: "נלחמנו כדי להתאגד בהסתדרות - עכשיו אנחנו בוכים על כך"

קבוצה של 71 עובדים פנתה לבית הדין לעבודה כדי לעצור את המו"מ להסכם קיבוצי בפרטנר בטענה כי ההסתדרות אינה מייצגת אותם נאמנה

אמיר טייג

קבוצה של עובדי פרטנר מנסה לעצור את המו"מ בין נציגות עובדי החברה ובין ההנהלה בטענה כי ההסתדרות אינה מייצגת היטב את האינטרסים שלהם. "נלחמנו בשביל להתאגד בהסתדרות ועכשיו אנחנו בוכים על כך", כתבו קבוצה של 71 עובדי פרטנר לבית המשפט במסגרת בקשה דחופה לצו המניעה. התובעים מסבירים כי יש לעצור את המשא ומתן לקראת הסכם קיבוצי בחברה "על מנת שלא ליתן יד למעשיהם ומחדליהם של המשיבים עת עושים הם דין לעצמם, פועלים בניגוד לצרכי המבקשים, מתוך ניגוד עניינים, משוא פנים ותוך הפעלת לחץ ואמצעים פסולים". עוד כותבים העובדים כי "כשיו"ר הוועד פועלת בשליחות ההסתדרות ופועלת בניגוד לחוק תוך פגיעה קשה בזכויות עובדים בסיסיות אין מקום להשאירה בתפקיד". בשעות אלו מתנהל דיון בבית הדין לעבודה בנושא. ההסתדרות מסרבת להגיב עד לתום הדיון.

בשבועות האחרונים מתנהל בוועד העובדים של פרטנר מאבק קשה, שהוביל לעירובה של חברת חקירות ולהגשת תלונה במשטרה. הרוחות התלהטו כשהתגלה כי חבר בקבוצה בוועד המזוהה עם ההסתדרות חדר למערכות בפרטנר ועקב אחרי חבר אחר בוועד. חבר הוועד שנתפס הודה בדברים, הושעה מתפקידו ויושב בבית - בתשלום - מאז סוף דצמבר.

חבר הוועד שאחריו בוצע המעקב הגיש בחודש שעבר תלונה למשטרה. מדובר בעימות בין שתי קבוצות בוועד של פרטנר: קבוצת ההסתדרות הגדולה, וקבוצת האופוזיציה הקטנה יותר, המייצגת בעיקר את עובדי הטכנולוגיה.

קבוצת העובדים שהגישה את הבקשה לבית המשפט דורשת כי ההסתדרות תמנה נציג חדש מטעמה שלא מתוך אגף הסלולר, האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות, על מנת שינהל עבור עובדי החברה את המו"מ עם הנהלת פרטנר. כמו כן הם דורשים כי ימונה צוות ניהול מו"מ יעודי אשר יכלול למצער שלושה אנשים מהחטיבה הטכנולוגיות ואשר יו"ר הוועד לא תמנה עליו. עוד דורשים כי בית המשפט יורה להסתדרות ונציגיה בוועד עובדי החברה למסור לעיון המבקשים את כלל המסמכים הנוגעים למו"מ המתקיים בעניינם.

פרטנרצילום: דן קינן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker