הסכם קיבוצי בסלקום: ההטבות - לעובדים הוותיקים

ההסכם יעלה לחברה כ-200 מ' ש' במשך 3 שנים והוא כולל שיתוף עובדים ברווחים, תוספות שכר ועוד הטבות ■ נציג שירות מחזיק מעמד בחברות הסלולר 9 חודשים, כך שלא ברור כמה עובדים ייהנו מרוב ההטבות

לאחר משא ומתן בן שנה וחצי, סלקום וההסתדרות הודיעו על הסכם קיבוצי שנחתם בין עובדי החברה וההנהלה. במקביל, סלקום הוציאה הודעה לבורסה על ההסכם בו היא מעריכה את עלותו בכ-200 מיליון שקל ל-3 השנים הבאות. ההסכם הקיבוצי בסלקום, שיהיה בתוקף עד 31.12.2017, הוא השני בתעשיית הסלולר ומצטרף לזה שנחתם כבר בפלאפון.

בהודעה המשותפת נמסר: "ההסכם, שיחול על עובדי סלקום ונטוויז'ן, כולל, בין היתר, שיתוף העובדים ברווחי החברה, תוספות שכר, בטחון תעסוקתי תוך הסדרת מנגנון פיטורים והגדלה משמעותית של תקציב הרווחה למען העובדים".

טקס חתימת ההסכם הקיבוצי בסלקום
טקס חתימת ההסכם הקיבוצי בסלקום. מימין: יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר ועד עובדי סלקום מיה יניב ומנכ"ל סלקום ניר שטרןצילום: אורן כהן / דוברות ההסתדרות

הנה מעט פרטים על ההסכם, כפי שנמסר: "באופן תקדימי בענף הסלולר, ההסכם הקיבוצי מתייחס להשתתפותם של העובדים ברווחי החברה. 12.5% מכל סכום מעבר ל-400 מיליון שקל רווח תפעולי בשנה יועבר לעובדים בחישוב רבעוני, בצורת מענק השתתפות ברווחים. מעתה, גם תמריצי עובדים יכללו לחישוב ההפרשות הפינסיוניות".

עוד מההסכם: שכר המינימום בחברה יעמוד על 5% מעל לשכר המינימום הקבוע במשק ובכל שנה יעלה שכר המינימום בעוד אחוז. העובדים בסלקום יקבלו תוספת שכר שנתית דיפרנציאלית של 3.1% בממוצע בשנה הראשונה ו-3% בשנה השנייה והשלישית. 1.25% מהתוספת תהיה קבועה והשאר בהתאם להישגים ("מצוינות"). כמו כן, במסגרת ההסכם הוגדל זמני ההפסקות ב-30% ומכסת ימי החופשה של העובדים תכלול את ה-1 במאי כיום בחירה.

כל העובדים השעתיים בסלקום, שהשלימו 4 שנות עבודה בחברה, יהיו זכאים מעתה לעבור לעבוד במתכונת חודשית. סעיף משמעותי נוסף קובע כי העובדים הזכאים מכוח עיסוקם לתשלום תמריצים, יהיו זכאים מעתה להפרשות פנסיוניות גם בעבור רכיב התמריצים. גיל עובדי החברה הזכאים לבדיקות סקר דו שנתיות ללא תשלום הורד ל-40 והם יוכלו לבחור בין סקר בריאות לסקר לאבחון ומניעת מחלת הסרטן.

ניר שטרן ואבי ניסנקורן במעמד חתימה על הסכם קיבוצי בסלקוםצילום: אורן כהן, באדיבות דוברות ההסתדרות

על פי ההסכם ,ערך יום ההבראה יעלה ל-500 שקל והעובדים יהיו זכאים מעתה גם לתשלום שנתי בגין ביגוד. עובד שנותן שירות פרונטלי ללקוחות החברה בשטח והשלים שנת עבודה בחברה יהיה זכאי לתשלום שנתי בסך של 600 שקל על ביגוד. כל עובד שהשלים 3 שנות עבודה בסלקום יהיה זכאי לתשלום שנתי בסך 1,000 שקל. לאחר 3 שנים כל עובד יהיה זכאי לקרן השתלמות לפי בחירתו כאשר שיעורי ההפקדות מטעם המעביד יעמדו על השיעור המקסימלי של 7.5% מהשכר.

באשר לשאר התנאים, נכתב: "ההסכם הקיבוצי מהווה בשורה חשובה לעובדים בעלי משפחות. החל מהשתתפות בתשלום בגין גני הילדים, דרך תשלום שנתי בגין קייטנות, וכלה בהטבות משמעותיות לזכאים לרכב. כמו כן, עוגן בהסכם נוהל החברה לפיו כל אם שתחזור מחופשת לידה לעבודה במשרה מלאה, תהיה זכאית להפחתת שעה מיום עבודתה, ללא שינוי בתנאי שכרה, עד הגיעו של הילד לגיל שנה".

ההסכם הקיבוצי מגדיר גם את השקעת החברה ברווחת העובדים. על פי ההסכם, סלקום תפריש 2,550 שקל עבור כל עובד מכלל העובדים המועסקים בחברה וכן תקצה סכום חד פעמי של 10 מיליון שקל לטובת מימון רווחה משותפת עם ועד העובדים. מעבר לכך, ההנהלה התחייבה להוסיף תקציב נוסף לרווחת העובדים בהתאמה להגדלת מספר המנויים בסלקום TV מעבר לסף שנקבע.

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, בירך היום את העובדים ואמר: "ההסכם הקיבוצי בסלקום הינו הישג חשוב ששם את ההון האנושי במרכז ומבטיח את ביטחונם התעסוקתי של העובדים. אני מבקש לברך את ועד עובדי החברה, בראשות מיה יניב, על הנחישות והאחריות שהם הפגינו לאורך הדרך ולהודות למובילי המשא ומתן. בהזדמנות זו מגיעה תודה גם להנהלת סלקום, בראשות המנכ"ל ניר שטרן, על התנהלות בהוגנות לקידום ההסכם הקיבוצי. ההסכם מגלם ערכים של רווחה, בטחון תעסוקתי וצמצום פערים".

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום: "ההסכם יאפשר לעובדים וההנהלה להמשיך ולשמור על איתנותה העסקית של הקבוצה. מדובר בהסכם פורץ דרך במשק הישראלי בשל רתימת העובדים לתוצאות העסקיות של החברה. אני משוכנע כי החיבור בין הצלחת החברה לכלל העובדים יהווה נדבך משמעותי בהצעדת החברה קדימה. ככל שהחברה תרוויח יותר וככל שתצליח יותר בתחום הטלוויזיה, כך ייהנו העובדים יותר מהצלחתה. ההסכם מהווה אף הישג מרשים בדרך השגתו שבסיסה שותפות, שקיפות והידברות פתוחה בין השותפים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker