שביתת אזהרה של עובדי אלישרא ללוחמה אלקטרונית: דורשים בונוס של 1,000 דולר

בשביתה השתתפו 700 עובדים במפעל המאורגנים במסגרת ההסתדרות ■ העובדים טוענים שמאז עברה הבעלות על אלישרא לאלביט, הנהלת אלישרא "משנה באופן חד צדדי נוהגים שונים המעוגנים בהסכם העבודה הקיבוצי"

חיים ביאור

עובדי מפעל אלישרא בבני ברק, המייצר ציוד ללוחמה אלקטרונית פיקוד ובקרה, קיימו היום שביתה ליום אחד "לאות אזהרה". בשביתה השתתפו 700 עובדים במפעל המאורגנים במסגרת ההסתדרות. העובדים טוענים שמאז עברה הבעלות המלאה על אלישרא לידי חברת אלביט, לפני כשבע שנים, הנהלת אלישרא, בראשות אדגר מימון, "משנה באופן חד צדדי נוהגים שונים המעוגנים בהסכם העבודה הקיבוצי".

לדבריהם, הנהלת אלישרא הרעה את תנאי השימוש ברכב, כאשר חייבה את העובדים לנסוע במסגרת תפקידם ברכבי ליסינג, במקום השימוש ברכב חברה ללא הגבלה. עוד אומרים העובדים כי החברה אינה עומדת בהתחייבותה לשתף אותם ברווחים בדמות בונוס של 1,000 דולר לכל עובד. לדבריהם, על פי ההסכם הקיבוצי, כאשר המפעל מסיים את השנה הקודמת ברווח נקי של מעל 5 מיליון דולר. "הרווח ב-2014 היה מעל 5 מיליון דולר, אך ההנהלה אינה מוכנה לשלם לנו את הבונוס", העובדים טוענים.

עובדי אלישרא, ארכיוןצילום: ניר קידר

עוד אומרים העובדים כי ההנהלה נסוגה מהנוהג ולפיו עובד החוזר מחו"ל במסגרת שליחות מטעם המפעל ואשר שעת החזרה שלו לארץ היא אחרי חצות הלילה, אינו חייב לשוב לעבודה למחרת בבוקר, אלא מקבל יום חופשה. "ההנהלה החליטה שאם חלפו 7 שעות מרגע נחיתת המטוס, על העובד לחזור לעבודה באותו יום, או, במידה והנחיתה היתה בשעות הערב - למחרת בבוקר", טענו העובדים. הנהלת אלישרא העדיפה שלא להגיב לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום