כוח לעובדים הכריז על סכסוך באגד תעבורה: דורשים להעלות את שכר הנהגים

כוח לעובדים: שכרם של הנהגים באגד הוא הנמוך בתחבורה הציבורית בארץ ■ בעוד שבועיים יוכלו הנהגים להשבית את קווי התחבורה של החברה

חיים ביאור

ארגון כוח לעובדים הכריז היום (ה') על סכסוך עבודה בחברת אגד תעבורה. 760 הנהגים בחברה מוחים על היעדר הסכמות שהתגלעו במשא ומתן לחתימה על סכסוך עבודה באגד תעבורה. בעקבות ההכרזה על סכסוך עבודה, בעוד שבועיים יוכלו הנהגים להשבית את קווי התחבורה של החברה הפועלים באיזורים רבים, ובהם אשדוד, אשקלון, נתניה, יישובי עוטף ירושלים וקרית מלאכי.

בכוח לעובדים אומרים כי שכרם של הנהגים באגד תעבורה הוא הנמוך בתחבורה הציבורית בארץ - 32.60 שקל לשעה והדרישה של נהגי החברה היא להעלות את שכרם ולהשוותו לשכר המשולם לנהגים ביתר החברות. לדברי יו"ר ועד הנהגים, יצחק קשקש, "בתנאים הנוכחיים, החברה מתקשה לגייס אליה נהגי אוטובוס חדשים, מצב היוצר עומס על הנהגים הקיימים".

לטענתו, הנהגים בחברה עובדים ברצף ללא מנוחה כל ארבע שעות כנדרש בתקנות התעבורה, ובמקום 10 שעות נטו של עבודה ביממה, נהג נמצא על הכביש 11 שעות. עוד הוא אמר שהסכמי העבודה של הנהגים אינם כוללים סעיפים של ביטחון תעסוקתי או הכרה בוותק בענף התחבורה לצורך תשלום תוספת. "אנו חיים ממכרז למכרז, ממש כמו עובדי הקבלן והוותק שלנו מתאפס כשאנו עוברים מחברה לחברה, וזאת אנו רוצים לתקן", אמר קשקש.

אגד תעבורה היא חברת התחבורה הציבורית הפרטית השניה שבה הוכרז סכסוך עבודה, אחרי חברת קווים, שגם עובדיה מואגדים במסגרת כוח לעובדים. הבעלות על אגד תעבורה מתחלקת בין אגד וקבוצת תעבורה, שהיא חלק מקונצרן IDB.

לא ניתן היה להשיג את תגובת אגד תעבורה .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker