ביה"ד לעבודה: בית הספר לאמנות ומנהלו עודד ידעיה יפצו ב-50 אלף ש' על פגיעה בהתארגנות העובדים

השופטת קרן כהן: "מעסיק שאינו מכיר במעמדו היציג של ארגון העובדים חייב להודיע זאת במפורש"

חיים ביאור

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבע אתמול (ב') שבית הספר מנשר לאמנות ומנהלו, עודד ידעיה, יפצו את ארגון העובדים מען ב-50 אלף שקל, לאחר שהמנהל ידעיה פעל כדי לסכל את התארגנות העובדים במקום במסגרת ארגון מען.

ביוני 2012 הצטרפו כ-80 מורים המועסקים בבית הספר מנשר לאמנות לארגון מען והקימו ועד עובדים מטעמם. אנשי הוועד יזמו משא ומתן עם ידעיה, כדי לחתום עמו על הסכם עבודה קיבוצי ואולם הדיונים בין הצדדים לא הניבו הסכם.

בתביעה שמען הגיש נגד בית הספר מנשר לאמנות ונגד ידעיה, באמצעות עוה"ד מורן סבוראי ואמיר באשה ממשרד עו"ד בני כהן, נטען שידעיה ניסה לשכנע מורים לבטל את הצטרפותם למען ונקט סחבת מכוונת במו"מ על ההסכם הקיבוצי. עוד טען הארגון כי לאחר שנה וחצי של מו"מ הגיעו הנהלת בית הספר ומען לטיוטה של הסכם קיבוצי, ואולם אז הודיע ידעיה כי הגיע למסקנה שמען אינו מהווה עוד ארגון העובדים היציג וסירב לחתום על ההסכם.

מנהל "מנשר" עודד ידעיהצילום: אייל טואג

בפנייה לבית הדין ביקש ארגון מען לחייבת את בית הספר בפיצוי לדוגמא על התנהלות פוגענית ומנוגדת לחוק, במטרה לפרק התאגדות עובדים ראשונית. השופטת קרן כהן קבעה כי הנהלת בית הספר וידעיה הפעילו לחץ ישיר או עקיף על עובדים לבטל את התארגנותם במסגרת מען ואכן כמה מהעובדים ביטלו את הצטרפותם לארגון.

"מעסיק שאינו מכיר במעמדו היציג של ארגון העובדים חייב להודיע זאת במפורש", קבעה השופטת כהן. היא הוסיפה כי "המשיבים הציגו מצג שווא לפיו הם פועלים כדי לגבש הסכם קיבוצי, כאשר בפועל התנהלותם נועדה להתיש את מען ואת העובדים ולהוביל להתפוררות היציגות". השופטת קבעה כי "מרגע שהוכר מעמדו של מען כארגון יציג, בית הספר מנשר לאמנות מחויב לנהל עם הארגון מו"מ על הסכם קיבוצי בתום לב. ניהול מו"מ מתוך מטרה שלא לגבש הסכם קיבוצי, יש בו כדי לחתור תחת האושיות של משפט העבודה ועומדת בסתירה למהותם של יחסי העבודה הקיבוציים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker