ההסתדרות מתכננת גל שביתות: הכריזה על שורה של סכסוכי עבודה במגזר הציבורי

סכסוכי עבודה הוכרזו בין השאר במס הכנסה, במוזיאון ת"א, בעיריות רחובות, קרית מלאכי בביה"ח אברבנאל ■ בין העילות: היעדר או פיצוץ מו"מ על הסכם שכר קיבוצי, שינויים מבניים וחשש מפיטורי עובדים

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

הכריזה אתמול על שורה של סכסוכי עבודה במגזר הציבורי. משמעות ההכרזה היא שאלפי עובדים יוכלו לפתוח בשביתה או בשיבושי עבודה בתום שבועיים של "צינון" הקבועים בחוק.

סכסוכי העבודה שעליהם הכריזה הוועדה לתיאום ולביצוע בהסתדרות, בראשות ג'האד עקל, יחולו על שורה של ארגונים. סכסוך העבודה הראשון הוכרז במשפחתונים לילדים בירושלים, המעסיקים 500 עובדות, במחאה על היעדר משא ומתן לחתימה על הסכם שכר קיבוצי שיסדיר את תנאי העסקתן.

יו"ר ההסתדרות, עו"ד אבי ניסנקורן צילום: מוטי מילרוד

סכסוך עבודה שני הוכרז לבקשתו של ועד עובדי מס הכנסה. עילת הסכסוך היא "מבוי סתום במשא ומתן, המתנהל כבר שלוש שנים בנוגע לחתימה על הסכם קיבוצי שישפר את תנאי העסקתם של עובדי היחידה, העוסקת בין היתר במעקבים אחר גורמים עברייניים".

ברשות המסים טוענים כי הדיונים על הסכם שכר חדש בין הרשות להסתדרות עובדי המדינה דווקא מתקדמים, ועם החתימה עליו יקבלו אנשי יחידת יהלום פיצוי כספי "שישקף את הסיכון המיוחד הכרוך בעבודתם מול משפחות הפשע".

בית חולים פסיכיאטרי אברבנאלצילום: דניאל צ'צ'יק

סכסוך עבודה אחר הוכרז לבקשת עובדי הרנטגן והדימות בשירות המדינה, שדורשים כי המדינה תסכים לקלוט בהעסקה ישירה עשרות מהם המועסקים באמצעות גוף שלישי, כגון קרנות מחקר.

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה גם במוזיאון תל אביב לאמנות, בשל החלטת ההנהלה לסגור חלק ממרכז מאירהוף לאמנות, דבר שלטענת ההסתדרות עלול לגרום לפיטורי עובדים. ועד העובדים דורש לקיים עמו משא ומתן, כדי להגיע להסכמות בנוגע לעתיד העסקתם של העובדים.

מוזיאון תל אביב צילום: מוטי מילרוד

סכסוכי עבודה נוספים הוכרזו לבקשת ועדי העובדים בעיריות רחובות וקריית מלאכי, רשות האוכלוסין וההגירה במזרח ירושלים, בית החולים אברבנאל בבת ים, והוועדה לתכנון ובנייה במבוא העמקים. העילות לסכסוכים אלה קשורות לשינויים מבניים שיוזמות ההנהלות, תוך התנגדות הוועדים.

ועדי העובדים בארגונים אלה דורשים כי קודם לשינויים יושגו עמם הסכמות, שיבטיחו את הזכויות הכספיות של העובדים ואת ביטחונם התעסוקתי. גם בעיריית ביתר עילית הוכרז סכסוך - לאחר שהמשא ומתן על הסכם שכר קיבוצי הגיע למבוי סתום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker