מדריכי הקבלן במשרד החינוך התאגדו בהסתדרות - ודורשים הסכם קיבוצי

ההסתדרות תהפוך לארגון היציג של 3,000 מעובדי תוכנית קרב במערכת החינוך - ותעזור למדריכים לנסות ולהסדיר את זכויותיהם במסגרת הסכם עבודה קיבוצי

חיים ביאור

ההסתדרות תהפוך לארגון היציג של עובדי תוכנית קרב במערכת החינוך - לאחר שכ-3,000 מדריכים ועובדים מינהליים המועסקים במסגרת התוכנית הקימו ועד והצטרפו להסתדרות. המדריכים הסבירו את הצעד ברצונם למנוע מצב שבו הם מפוטרים בסיומה של כל שנת לימודים, ולהסדיר את זכויותיהם במסגרת הסכם עבודה קיבוצי.

תוכנית קרב, שמופעלת על די משרד החינוך באמצעות החברה למתנ"סים, כוללת לימודי העשרה בבתי ספר, כגון אמנות, מחשבים, מוסיקה ומחול.

מידיי שנה נקלטים המדריכים לעבודה לאחר חגי הסתיו, ובחודש יוני נפסקת עבודתם. חלק מהם מצליחים להיקלט בחזרה לעבודה בבתי הספר, אך גם במקרה זה הם מפוטרים בסוף שנת הלימודים והעסקתם נבחנת מחדש "על פי צורכי המערכת". בניגוד למדריכים שעובדים בתקן הרגיל, מדריכי הקבלן המועסקים במסגרת תוכנית קרב אינם זוכים לשכר במהלך חופשות הלימודים. בנוסף, הם מועברים כל תקופה ממעסיק למעסיק, בהתאם לגוף שזוכה במכרז של משרד החינוך להפעלת התוכנית. "מדובר בפגיעה חמורה בביטחונם התעסוקתי", אמרו בהסתדרות.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, אמר בתגובה: "ההתאגדות של מדריכי קרן קרב היא בעלת משמעות חברתית. זכויות האנשים שאחראים לחינוכם של ילדים לא יכולות להיות הפקר. הגיעה העת להסדיר את זכויותיהם".

הפגנת עובדי קבלןצילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker