קרן Merage האמריקאית תקיים תחרות יזמות בין אנשי הייטק בגילאי 45 ומעלה

הוגה המיזם המבטיח ביותר יקבל מהקרן 100 אלף דולר למימון תוכנית עסקית ליישום הרעיון ומפגש עם בכירי ענף ההיי טק והיזמות בישראל ובארה"ב

טלי חרותי-סובר

יש לכם רעיון למוצר בעל פוטנציאל מסחרי ואתם מעל גיל 45? קרן Merage הפילנטרופית של המיליארדר האמריקאי פול מיראז', תקיים גם השנה בישראל את תחרות היזמים "Entrepreneurs 45+", בסיומה יוענקו 100 אלף דולר, ליזם שיציג רעיון/טכנולוגיה/המצאה בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר להבשיל לכדי עסק מסחרי וריווחי, גם אם אינו בשלבי מימוש.

פעילותה וקשריה הענפים של הקרן אל מול בכירי תעשיית ההיי טק והביומד בישראל ובארה"ב והצלחתה של התחרות אשתקד, הניעה את פול מיראז' ומנהלי הקרן לקיים את התחרות גם השנה ובאותה המתכונת. קרי, פתיחתה בפני יזמיות ויזמים בגילאי 45 ומעלה שבעידן החדש מקבלים פחות מקום בשוק העבודה וזאת על אף השכלתם, ניסיונם הרב, כישוריהם והידע שצברו.

לדברי ישי אייזיק, מנהל קרן Merage, "בתחרות שקיימנו בשנה שעבר, לראשונה בישראל, השתתפו 734 מיזמים, נתון מרשים בקנה מידה מקומי, המעיד על הצורך העז שקיים בישראל בקרב בני 45 ומעלה, לנסות ולהתחיל משהו חדש באופן עצמאי, בין אם זה במקביל לעיסוקם הנוכחי או במקומו".

צילום: dreamstime

עוד מציין אייזיק כי במסגרת הפגישות שקיימנו עם היזמים השונים בשלבים השונים של התחרות, הבנו כי המכנה המשותף של האוכלוסייה הזאת הוא הרצון העז להמשיך ולהוכיח שהם רלוונטיים כשחלקם לוקח את זה למקום של הובלת יזמות אבל מרביתם מתייחסים לזה כאסמכתא לרלוונטיות של הכישורים והניסיון שלהם למעגל העבודה התובעני".

הזוכים בתחרות 2014, היו ד"ר נחשון מרגליות, אורי איינהורן ויובל רז מייסדי הסטרטאפ OFFLA. השלושה פיתחו מערכת ייחודית הכוללת מנוע זיהוי ייחודי באמצעותו ניתן לבדוק אם העסקה שבוצעה חשודה בהונאה. אם היא אכן חשודה, המערכת יודעת להפעיל תהליך הזדהות או לחסום את הארנק הדיגיטלי מלבצע את העסקה.

המיזם של OFFLA התאגד לאחר הזכייה כחברה בע"מ. לחברה גויסו שני חברי advisory board - מר ברוך אלפיה, לשעבר VP Risk Management של ויזה - כאל וד"ר רמי גוזמן, דירקטור בבנק לאומי. החברה השלימה פיתוח גרסה ראשונה של המוצר וחתמה הסכם עם לקוח ראשון בישראל. החברה נמצאת בימים אלה בסבב גיוס של $1M ממשקיעים פרטיים, במקביל למו"מ עם לקוחות פוטנציאליים נוספים בישראל ובארה"ב.

הזוכה במקום השני היה הסטרטאפ PV Optimizer של אבי בלוקה, שפיתח מערכת המתריעה מתי נדרש לנקות את הפאנלים הסולאריים. מאז הזכייה הספיק בלוקה לגבש תוכנית עסקית, לרשום את הפטנט במספר מדינות ברחבי העולם ובתקופה הקרובה הוא עומד להשלים את יצירת האב טיפוס לקראת תחילת שיווקו.

בין חברי הוועדה המייעצת, השופטים והמנטורים הפועלים בשיתוף עם קרן מיראז': אורי אדוני (מנכ"ל מייקרוסופט לשעבר ושותף בקרן (JVP, חמי פרס ורמי קליש מ- Pitango, איל חומסקי (מנכ"ל קבוצת אדלר חומסקי), אלן סלרס (שותף בכיר ב- SAIL Capital Partners), גבי צ'רטוק (יזם טכנולוגי וחברתי) ודרור דליות (משפטן ואיש עסקים).

מועמדות יש להגיש עד ה-15.2 דרך האתר. צוות שגיבשה הקרן יבחר 60-50 מציעים, שיעברו ראיונות שבסופם עשרת ייבחרו הפיינליסטים, אלא יזכו לליווי מנטור עסקי עד הגמר, שייערך ב-19.5 בתל אביב, ובו ישפטו בכירים במשק הישראלי אמריקאי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker