כיל חידשה את הליך הפיטורים של 140 עובדי מפעל תרכובות ברום

המו"מ בין ההנהלה לנציגי הוועד וההסתדרות על תנאי הפרישה הגיע למבוי סתום - והעובדים כעת מאיימים בשביתה ■ יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב: "זו הכרזת מלחמה"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

בחברת כימיקלים לישראל () החליטו לחדש את הליך הפיטורים של 140 מעובדי מפעל תרכובות ברום בנאות חובב. זאת, לדבריה גורמים בכיל, לאחר שהמשא ומתן בין הנהלת החברה לבין נציגי הוועד וההסתדרות על תנאי הפרישה הגיע למבוי סתום.

בחברה התכוונו להתחיל בהליך לפיטורי העובדים כבר בנובמבר 2014, אך ה פנתה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע בבקשה שיעצור את הפיטורים. זאת בטענה, שרשימת המפוטרים גובשה באופן שרירותי וכי ההליך אינו קשור להתייעלות, אלא מטרתו האמיתית היא ליצור לחץ על הממשלה בעקבות מסקנות ועדת ששינסקי בנוגע לתגמולים שעל החברה להעביר לממשלה. בית הדין נענה לבקשה והורה לנציגי העובדים וההנהלה לנהל בשא ומתן ביניהם לגיבוש רשימת המפוטרים.

אתמול הודיע סמנכ"ל משאבי אנוש בכיל, אהוד ניצן, ליו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, שהחברה מחדשת את הליך הפיטורים, בטענה "שוועד העובדים פעל באופן בלתי אחראי, תוך נקיטת טקטיקה מכוונת של גרירת רגליים והתנגדות לכל תהליכי ההתייעלות הנדרשים וסירוב לצמצום תקני כוח אדם מיותרים".

מפעל תרכובות ברוםצילום: אליהו הרשקוביץ

בעקבות זאת, אמר בביוף כי "הנהלת כיל דחתה את הצעת ההסתדרות, שלפיה במקום לפטר עובדים, תופעל תוכנית פרישה מרצון לפנסיה מוקדמת לעובדים מבוגרים. 70 עובדים בתרכובות ברום כבר הביעו את רצונם לפרוש מהחברה תמורת פיצוי הולם. אני לא מבין את להיטותה של הנהלת החברה לפטר עובדים".

בנוסף, הודיע בביוף כי חידוש הליך הפיטורים "כמוהו כהכרזת מלחמה", וכי "החל מתחילת השבוע הקרוב יתחילו העובדים בשיבושי עבודה במפעל, שיתפשטו בהדרגה לכל מפעלי כיל, ושמטרתם - הזדהות עם מאבק העובדים". עוד הוא טען, כי מדובר "בפיטורים לשם פיטורים, ללא הצדקה כלכלית ואף מוסרית, כדי להראות מי בעל הבית במפעל. כל מה שיקרה בחברה החל מיום ראשון, יהיה על אחריותה של הנהלת החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker