הסתיימה השביתה בנציבות שירות המדינה

הנציב משה דיין נסוג מהקיצוץ בשכר - והעובדים הפסיקו לשבות ■ עובדי הנציבות: "אם במהלך השבוע הקרוב לא נגיע להסכמות עם הנציב, לא נהסס לחדש את השביתה"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

השביתה בנציבות שירות המדינה שהחלה ביום רביעי שעבר, הסתיימה היום בצהריים. העובדים שבו לעבודה מלאה לאחר שנציב השירות, משה דיין, חזר בו מכוונתו לקצץ 30% מתשלומי השעות הנוספות והכוננויות לעובדים.

ההחלטה לקצץ בתשלומי השעות הנוספות לעובדים מעוגנת בהחלטת ממשלה מלפני כמה חודשים, עוד בטרם הוכרז על הקדמת הבחירות, שלפיה חוק מע"מ 0 ימומן באמצעות קיצוץ 30% ממכסת השעות הנוספות והכוננויות לעובדי המדינה. ואולם, בעוד חוק מע"מ 0 ירד מסדר היום - ההחלטה לממן אותו באמצעות הקיצוץ בשעות הנוספות לא בוטלה רשמית עד כה.

בישיבה שהתקיימה עם יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, ובהשתתפות יו"ר הוועד אלי יעקב, הודיע הנציב דיין על נסיגתו מההחלטה לקצץ במכסת השעות הנוספות והכוננויות. בנוסף, הוא התחייב לדון במהלך השבוע הקרוב ביתר התביעות של העובדים, ובהן תשלום מענק של כמה אלפי שקלים בשל השינויים המבניים והארגוניים בנציבות, וכן בהפעלת תוכנית ליציאה לפנסיה מוקדמת בתנאים מועדפים לעובדים שגילם 50 ומעלה ושמועסקים בנציבות לפחות 25 שנה.

העובדים, מנגד, הדגישו בתגובה: "אם במהלך השבוע הקרוב לא נגיע להסכמות עם הנציב, לא נהסס לחדש את השביתה".

נציב שירות המדינה, משה דייןצילום: תומר אפלבאום

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker