מעקבים, חקירות ותלונה במשטרה: בוועד העובדים של פרטנר נערכים לקרב

חבר בקבוצה בוועד המזוהה עם ההסתדרות עקב אחרי חבר בקבוצה יריבה, שהגיש נגדו תלונה במשטרה ■ המתנגדים להסתדרות: "ההסתדרות לא נאבקת למען העובדים" ■ ההסתדרות: "בעלי אינטרס צר פוגעים בכלל עובדי פרטנר"

טלי חרותי-סובר

בשבועות האחרונים מתנהל בוועד העובדים של פרטנר מאבק קשה, שהוביל לעירובה של חברת חקירות ולהגשת תלונה במשטרה. הרוחות התלהטו כשהתגלה כי חבר בקבוצה בוועד המזוהה עם ההסתדרות חדר למערכות בפרטנר ועקב אחרי חבר אחר בוועד.

חבר הוועד נתפס במקרה, לאחר שאמר לחבר אחר בוועד, "התקשרת אליו אתמול"; אותו חבר ועד אמנם ניסה להתקשר, אבל לא הצליח - מה שהוביל לחשיפת פעילות המעקב שניהל חבר הוועד, ולהגשת תלונה להנהלת פרטנר, ששכרה את שירותיה של חברת החקירות ויצמן יער, כדי שתבצע בדיקה בחברה.

חבר הוועד שנתפס הודה בדברים, הושעה מתפקידו ויושב בבית - בתשלום - מאז סוף דצמבר. חבר הוועד שאחריו בוצע המעקב הגיש בשבוע שעבר תלונה למשטרה.

פרטנרצילום: דן קינן

מדובר בעימות בין שתי קבוצות בוועד של פרטנר: קבוצת ההסתדרות הגדולה, וקבוצת האופוזיציה הקטנה יותר, המייצגת בעיקר את עובדי הטכנולוגיה. "הוועד אינו פועל למען העובדים, אלא לפי הנחיות ההסתדרות", אומרים באופוזיציה. "ההסתדרות הקימה את הוועד, מינתה את חבריו, ומפטרת את מי שמתחשק לה - דווקא זה שעקבו אחריו זומן לשימוע בהסתדרות.

"יתרה מזאת, עורך הדין של הוועד הוא שי תקן, מקורבו של עופר עיני ויועצו של אבי ניסנקורן. ההסתדרות גם אסרה עלינו לדבר עם ועדים אחרים, למשל בסלקום ופלאפון", מדגישים באופוזיציה, ומוסיפים שההסתדרות מקדמת חתימה של הסכם הקיבוצי בפרטנר, ולכן מעוניינת בשקט תעשייתי.

"כל זמן שאין הסכם קיבוצי ל–4,000 עובדי פרטנר, ההסתדרות לא מקבלת דמי חבר (0.95% משכרו החודשי של כל עובד)", מסבירים באופוזיציה את מדיניות ההסתדרות. "מדובר במיליוני שקלים - ולכן ההסתדרות לא מעוניינת להיאבק למען העובדים. הגישה הפייסנית של ההסתדרות הובילה לכך שחבר ועד עוקב אחר שיחות של חבר אחר. לא מדובר ביוזמה פרטית, וכנראה שהוא עקב אחר יותר מאדם אחד".

בימים הקרובים חברת החקירות תסיים את בדיקתה. גם המשטרה בודקת את התלונה.

מפרטנר נמסר: "בחברה מתקיימת בדיקה יסודית בעקבות פנייתו של עובד שהלין כי עובד אחר חדר לו לפרטי המנוי. החברה מקפידה על פרטיות עובדיה, וככל שהתברר כי מי מעובדיה ניצל לרעה הרשאות לא לצורך תפקידו - יטופל הדבר במלוא החומרה".

מההסתדרות נמסר: "עם היוודע העניין הוזמן חבר הוועד לבירור ובאותו השבוע הורחק לצמיתות מחברות בוועד הפעולה. מעבר לכך, העניין מטופל על ידי הנהלת פרטנר. בנוגע לשי תקן, להסתדרות אין קשר לבחירתו - ועד העובדים הוא זה שחותם על החוזה עם היועצים המשפטיים, על פי שקול דעתו.

"על התלונות בדבר מינוי הוועד וההסכם הקיבוצי, אומרים בהסתדרות: ועד עובדים בהתארגנות ראשונית ממונה ללא בחירות על ידי ההסתדרות, בשל הרגישות במהלך ההתאגדות, והקשיים במקום העבודה. המו"מ להסכם קיבוצי בפרטנר רק החל, וסביר כי יימשך עוד חודשים. ההסתדרות והוועד מתמודדים בימים אלה עם דרישות ההנהלה גם ביחס לעובדי הטכנולוגיות. לצערנו, גורמים בעלי אינטרס צר פוגעים באינטרס הכללי של עובדי פרטנר באמצעות זריעת דיסאינפורמציה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker