ניצחון למל"ג על אורט: דורון כהן ודלית שטאובר נבחרו לעמוד בראש המוסדות המנהלים

לראשונה מזה עשרים שנה, בחרה ועדת איתור את ראשי המוסדות המנהלים

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

"עמיתי חברי הסגל האקדמי והמנהלי, נפל דבר בתולדות המכללה", כך פנה היום פרופ' אריה מהרשק, נשיא מכללת אורט בראודה, במכתב לחבריו. "לראשונה בתולדותיה נקבע הרכב המוסדות המנהלים - חבר הנאמנים והוועד המנהל - ע"י ועדת איתור ציבורית. לראשונה עומדים בראש שני המוסדות אנשי ציבור נבחרים. מדובר בצעד משמעותי בדרך לעצמאות ולהכרה קבועה".

נשיא המכללה בירך את יו"ר חבר הנאמנים הנבחר, דורון כהן, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, ואת יו"ר הוועד המנהל הנבחרת, דלית שטאובר, לשעבר מנכ"לית משרד החינוך. מהרשק בירך גם את פרופ' מנואל טרכטנברג, יו"ר הות"ת לשעבר, וגם מנכ״ל המל"ג-ות"ת, גדי פרנק.

זהו סיום מעניין למאבק קשה שניהלה המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) נגד רשת אורט ישראל ובראשה המנכ"ל צבי פלג, שהתעקש על ניהול אורט בראודה על ידי הרשת עצמה על אף שזו לא מעבירה ולו שקל אחד למכללה זה שנים רבות. פלג עצמו סבל מניגודי עניינים כשניסה לנהל את הרשת ואת המכללה בעת ובעונה אחת, וגם נאשם בהצבת מקורביו במוסדות המנהלים. בין היתר התערב פלג בנושא העברות כספים בין מכללת אורט להנדסאים ואורט בראודה היושבות במיקום קרוב, וכן לא איפשר לבראודה לפנות לתורמים ללא אישורו.

לפני מספר חודשים נכנסה המל"ג לעובי הקורה ואיימה על בראודה כי לא תיתן למכללה הכרה אקדמית קבועה, ולכן גם תמשוך את תקציב המדינה (80 מיליון שקל בשנה) אם אורט ישראל לא תיסוג מניסיונותיה לנהל את המכללה בעצמה. המל"ג גם חייבה את אורט בראודה לשנות את התקנון כך שתשמור על עצמאותה.

השבוע הסתבר כי דרישת המל"ג התמלאה, ואנשי הסגל האקדמי כמו גם הסטודנטים, שחששו לעצם קיומה של המכללה, יכולים לנשום לרווחה. צביקה פלג עצמו, אחד משיאני השכר במגזר השלישי, המשתכר לא פחות ממיליון שקל בשנה כמנכ"ל רשת חינוך, לא יישב יותר במוסדות המנהלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker