המארחת תובעת את מסעדת היוקרה: "הכריחו אותי לבוא עם חצאית - ולא איפשרו לי לשבת"

מארחת במסעדת דוד ויוסף תובעת את המסעדה ב-50 אלף שקל כי לא נתנו לה לשבת ■ בכתב ההגנה מכחישים בעלי המסעדה את הטענות

טלי חרותי-סובר

צעירה תל אביבית שעבדה כמארחת במסעדת השף התל אביבית 'דוד ויוסף', נדרשה, לדבריה, להופיע לעבודתה בלבוש ייצוגי, הכולל חצאית, ונאסר עליה לשבת למשך כל זמן המשמרת - כשש שעות.

למרות ניסיונה כמלצרית וכברמנית, החלה הצעירה לסבול מכאבי רגליים כתוצאה מהעמידה הממושכת על נעלי העקב. לדבריה, הממונה עליה סירב לבקשתה לספק לה כיסא לישיבה לפרקים, וזאת על אף דרישות החוק. לאחר שביקשה כמה פעמים כסא נמסרה לה הודעה על סיום עבודתה, שבועיים לאחר תחילתה. לאחרונה הגישה תביעת פיצויים כנגד המסעדה בסך 50 אלף שקל.

לדברי עורך דינה אסף מסדה, מעסיקיה הפרו את חוק הזכות לעבודה בישיבה, וכן פיטרו אותה שלא כדין, וללא עריכת שימוע.

"בשונה ממלצריות המהלכות לאורך כל המשמרת, והחוק לא מחייב את מעסיקיהן לאפשר להן לשבת, עובדים שעומדים במקום אחד, כמו מארחות למשל - סובלים מלחץ רב על המפרקים ועמוד השדרה, ועל כן החוק מחייב את מעסיקיהן לתת להם מקום ישיבה, וכן הפסקות קצובות", אומר מסדה, "עבודת האירוח במסעדה יכולה להתבצע בישיבה, כפי שהיא מבוצעת בעשרות, אם לא במאות, מסעדות יוקרתיות בתל אביב לבדה. יתר על כן, פורטו בפני צוות המארחות נהלי העבודה, הכוללים איסור ישיבה, גם בזמן שאין סועדים במסעדה. עוד נמסר להן כי יש להגיע לעבודה בשמלה או בחצאית – כדי להיראות ייצוגיות. נעלי העקב גורמות לנזק - בפרט בעמידה ממושכת" .

בכתב ההגנה שהגישו בעלי המסעדה, נכתב כי "לא נאסר על העובדת לשבת בזמן שרצף העבודה מאפשר זאת, וכי היא מעולם לא נדרשה ללבוש או לנעול פריט לבוש זה או אחר. מטבע הדברים, עבודתה של המארחת היא דינמית, וכניצבת בכניסה למסעדה, היא נדרשת להופעה ייצוגית ומכובדת".

התביעה נדונה בימים אלה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.

תגובת דוד אלמקיאס, מבעלי המסעדה, כשהתבקש להגיב: "לא מעניין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker