סביבת העבודה - הדור הבא

כשליש מכוח העבודה העולמי מוגדרים כ"עובדים בכל זמן, בכל מקום"

גונתר ברנד
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מחפשים את הקיוביקל והמחשב האישי שהוקצה עבורך? באותה מידה אתם יכולים לשאול איפה הניחו את הנוצות והכסתות. דרכי עבודה חדשות מביאות לשינויים בסביבות העבודה כיום, החל במקום שבו אנשים יושבים (או עומדים) ועד לכלים שבהם משתמשים.

למעשה, כשליש מכוח העבודה העולמי מוגדרים כ"עובדים בכל זמן, בכל מקום" - כאלה שמשתמשים בשלושה או יותר מכשירים ועובדים מכמה מקומות. נוצר דור חדש של עובדים, והוא מצפה לקבל את היכולת לעבוד באופן חופשי במגוון חללים ומכשירים, כדי להגיע לרמות חדשות של יעילות והשראה. כך ייראו מקומות העבודה שלנו בעתיד הלא רחוק.

להתראות קיוביקל - שלום ספות: כשאנשים נותרים נטועים במקום אחד, גם החשיבה שלהם הופכת לכזו. דור המילניום רוצה את החופש לנוע מחלל אחד לאחר, על פי העדפותיו. 37% מהעובדים שנסקרו על ידי חברת המחקר פורסטר עובדים מכמה מקומות. ניתן להתחיל בעמדת עמידה, ואז לעבור לספה בחלל שיתופי כדי לעשות סיעור מוחות; חדר השקט יאפשר להתרכז ברוגע; חדרי הפנאי והקפה יספקו גירויים שיציתו את היצירתיות.

צילום: ניר כפרי

לדור ה–Y אין אובססיה לבעלות כפי שהיה לקודמיו - הם נוסעים בשירותי הנסיעות של אובר ולנים בחו"ל בדירות של AirBNB. כלכלה שיתופית מעניקה את הגמישות שהם כמהים לה, גם בעבודה. עבור הבוס, זאת הזדמנות להפחית עלויות נדל"ן ולשפר את שביעות רצון העובדים.

יותר מפגשים אקראיים: במקום לקיים ישיבת שיווק עם השיווק, מכירות עם מחלקת מכירות ועוד, עובדים ימצאו את עצמם בתחלופה קבועה של שותפים לעבודה. כשאנשים מתקשרים בין תפקידים ומחלקות, הם זוכים להבנה עמוקה יותר של הדרך שבה העסק עובד כשלם, מגלים דרכי חשיבה חדשות, ושומרים אחד על השני מפני שקיעה בשגרה. פגישות פוריות בין תחומים שונים יכולות להצית חדשנות ולמקום הפיסי תפקיד משמעותי בכך.

הכל נייד: רבים מהעובדים בתנועה כיום אינם מטריחים את עצמם בשום דבר ששוקל יותר מטאבלט. המשמעות של ניידות אמיתית היא להעביר את העבודה בין מכשירים באותה קלות שבה מחליפים מקומות - אפשר לעבוד על מצגת בבית, להמשיך בטאבלט במשרד, לבצע חזרות בסמארטפון במהלך הנסיעה למשרד, ולהציג אותה על מסך רחב בחדר הישיבות. כניסה יחידה למערכת מאפשרת לגשת לכל דבר שקשור לעבודה בכל מכשיר, עם נדידה רציפה של ההתקדמות בתהליך העבודה, שמאפשרת להמשיך בדיוק מהיכן שהפסקתם.

להשתמש במכשירים שלך: עבור עובדים רבים, הרעיון של מחשב סטנדרטי שמסופק על ידי מקום העבודה ייראה בקרוב מוזר. לפחות רבע מתוך מיליארד עובדים בעולם כבר לוקחים חלק ב–BYOD) Bring your own device), וככל שתופעה זו ממשיכה להתפשט במהירות לעסקים מכל הסוגים, יהפוך הדבר לנורמה ולא ליוצא מן הכלל.

אוטומציה - חוויית עבודה נטולת חיכוך: החל בזיהוי קולי ועד לאיכון גיאוגרפי - טכנולוגיות חדשות מוחקות את הממשקים המעייפים - כרטיסים מגנטיים והקשות קוד - ומאפשרות לתקשר בדרך טבעית יותר עם הסביבה. דמיינו אתכם צועדים לתוך חדר הישיבות ופשוט אומרים את השמות של האנשים שאתם צריכים לפגוש ואת טווח הזמנים לפגישה, ונותנים לדברים להתרחש - תיאום יומנים, שליחת התראות ושמירת החדר.

הדור הבא של סביבת העבודה עומד להיהפך לשונה מאוד מהמשרדים של ההורים שלנו. יש סטארט־אפים שכבר הבינו את ההשפעה של סביבת העבודה על היצירתיות, ומה אתכם?

הכותב הוא סגן נשיא Citrix לאזורי מזרח אירופה, רוסיה, טורקיה וישראל

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker