העובדת שהוטרדה מינית, העציצים השבורים והאלימות: מה קרה בלשכה של חיים כץ?

עובדת זעמה על כך שיו"ר מועצת העובדים של החברה נותר בתפקידו למרות תלונתה - התפרצה ללשכה, שברה חפצים וקיללה אותו

טלי חרותי-סובר

עובדת של התעשייה האווירית שהתלוננה נגד יו"ר מועצת העובדים של החברה, שלמה גרינברג, כי הטריד אותה מינית - התפרצה היום ללשכתו של חיים כץ, מזכיר מועצת העובדים, שברה חפצים (כמו עציצים), קיללה אותו בקללות קשות ורמות.

לטענת גורמים בחברה, העובדת - ששבה מחופשה ארוכה - זעמה על כץ שלא עשה מספיק כדי להעניש את גרינברג, אחד משלושת בכירי מועצת העובדים שנותר בתפקידו (ולא הושעה או פוטר) למרות שהודה בהטרדה, ונקנס ב-9,000 שקל על ידי ועדת משמעת הפנימית שבדקה את הנושא. יצויין כי גרינברג קרוב לגיל פרישה והוא כבר לא יקודם.

גורמים בחברה טוענים כי העובדת אינה טלית שכולה תכלת, והתנהלה באלימות גדולה אך כלל לא בשל ההטרדה המינית, אלא כיוון שהיא דורשת לקבל הטבות שונות כמו החזקת רכב שלא קיבלה במהלך החופשה. עוד טוענים הגורמים כי אביה, פעיל ליכוד, לוחץ על כץ לתת לה הטבות שונות. אותם גורמים גם שואלים מדוע היא לא טרחה לפנות למשטרה, אלא הסתפקה בדין המשמעתי בתוך החברה.

מלשכתו של חיים כץ נמסר כי "אנו מגנים כל התנהלות אלימה של אדם בכל נושא. זכותה המלאה של העובדת למצות את הדין בדרכים המקובלות במדינת ישראל. לא אתייחס יותר למקרה, מחמת צנעת הפרט".

חיים כץצילום: אוליבייה פיטוסי
שלמה גרינברגצילום: ניר שמול

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker