בוטלו מכתבי הפיטורים של עובדי מפעלי ים המלח

הדיון בביטול הפיטורים התקיים בעקבות בקשת ההסתדרות, שתנהל מו"מ עם הנהלת החברה וועד העובדים

טלי חרותי-סובר

בדיון שהסתיים בצהריים (ג') בפני נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, השופטת אורלי סלע, הוחלט על ביטול מכתבי הזימון לשימוע לפני פיטורים ל-134 מעובדי מפעלי ים המלח.

הדיון התקיים בעקבות בקשת ההסתדרות, וכמו כן הנהלת החברה התחייבה לא לנקוט כל צעד חד צדדי ולהיכנס למו"מ אינטנסיבי עם העובדים וההסתדרות. ההסתדרות מצידה הסכימה להשהות בשלב הזה את הצעדים הארגוניים.

בתחילת השבוע הוקם ועד משותף לכלל ועדי החברות השייכות לחברה לישראל ברחבי הארץ, בראשות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שהודיע כי יפעל לביטול נסיונה של החברה לישראל לפטר עובדים. את ועד העובדים ייצגו עוה"ד גדעון רובין, אלון עזרא ורן  גפטר-חרמש ממשרד רובין - שמואלביץ.

מכיל נמסר בתגובה להחלטת בית הדין לעבודה בבאר שבע: "בית הדין לעבודה בבאר שבע הורה היום למועצת עובדי מפעלי ים המלח להפסיק את כל העיצומים ולשוב מיד לעבודה סדירה ומלאה בדיוק כפי שהיה ערב קבלת ההודעה על סכסוך העבודה. כמו כן התחייבה מועצת העובדים לנהל משא ומתן אינטנסיבי עם ההנהלה בחסות בית הדין, ועל פי לוח הזמנים שהוכתב. בכפוף לשתי התחייבויות אלה הסכימה החברה לבטל את מכתבי הזימון לשימוע ולהימנע מנקיטת צעדים חד צדדיים במהלך ההידברות.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורןצילום: תומר אפלבאום

"הצדדים הסכימו להפנות המחלוקות לגישור אצל פרופ' מרדכי מירוני ולחזור ולדווח לבית הדין עד ה-15 לפברואר 2015. הנהלת החברה מביעה תקווה כי הוועד יקיים כעת מו"מ רציני ומכובד במטרה להגיע להסכמה בדבר ביצוע תכנית ההתייעלות המתחייבת לאור גזירות הממשלה, המלצות ועדת שישינסקי 2 והמשבר הקשה העובר על שוק הדשנים".

פרופ' מרדכי מירוניצילום: מיכאל טופיול

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker