כדי להמשיך לעבוד: כל 5,500 עובדי רשות המסים יקבלו מענק של 17 אלף שקל

הסתיים סכסוך העבודה ברשות המסים: כל עובדי הרשות יקבלו מענק תמורת הסכמה לקידום מערכות מיחשוב ומלחמה בהון השחור ■ אגפי רשות המסים יאוחדו

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לפני כשנה וחצי הכריזו עובדי רשות המסים על סכסוך עבודה שגלש ללא מעט עיצומים שפגעו בשירות לאזרחי המדינה. עובדי הרשות טענו כי הסכם העבודה עליו חתמו עם המדינה פג כבר ב-2012 וכי דרישות עבודה חדשות מטילות עליהם עומס רב, ולכן נדרשת העלאה בשכרם.

שני נושאים שדרשה המדינה לא קודמו, ולכן נפגעו במיוחד: קידום מערכות מיחשוב חדשות לטובת השירות לאזרח, גביית מסים יעילה יותר והמלחמה בהון השחור, וכן חוסר נכונותם של העובדים לקדם מהלך לשינוי מבנה ארגוני לאיחוד אגפים עליו הוחלט כבר לפני עשור, אך מעשית נותרה רשות המסים מפוצלת.

משה אשר, מנהל רשות המסיםצילום: אמיל סלמן

על אף שעובדי הרשות, יחד עם משרד האוצר, היו קרובים כבר להסכמות, אלה נעצרו עד ליום חמישי האחרון, אז התקבל האישור מן היועץ המשפטי לממשלה לחתימה על הסכם עבודה חדש גם בזמן מערכת בחירות. ההסכם ייחתם בתוך ימים עד שבועות ספורים.

על פי ההסכם, שיהיה תקף לשנתיים, יקבל כל אחד מ-5,500 העובדים מענק חד פעמי של 17 אלף שקל בשתי פעימות. הראשונה עם חתימת ההסכם והשנייה בינואר 2016. העובדים, מצידם, התחייבו לבצע את כל השינויים במערכות המחשוב וכן לקחת על עצמם את כל המשימות החדשות שיעודנו בהסדרי חקיקה בתחום ההון השחור, מיסוי מקרקעין וכן הלאה. במקביל התחייבו העובדים לנהל משא ומתן לאיחוד אגפי הרשות.

באוצר חושבים שמדובר בהסכם סביר ומאוזן. גם ברשות המסים מרוצים. גורם בכיר טען כי חשוב במיוחד היה לקבל את הכרת האוצר בעובדה שעל העובדים אכן מוטל עומס גדול יותר בשנתיים האחרונות, וזה ראוי לתיגמול

מרשות המסים נמסר: "הנהלת הרשות המסים שמחה על ההסכמות וסיומו של סכסוך העבודה. ההסכם שגובש מבטא את ההכרה במאמצים של עובדי הרשות והפנמה של השינויים שחלו בה בשנתיים האחרונות. שהביאו אותה להישגים. הנהלת הרשות מייחסת חשיבות רבה ליצירת הבסיס להמשך הדיאלוג בסוגיות המבניות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker