משרד הכלכלה הפיץ את תזכיר חוק שכר המינימום להערות הציבור

ביום ראשון תוגש ההצעה להעלאת שכר המינימום לממשלה

טלי חרותי-סובר

בהתאם לסיכום שהתגבש בין סיעות הכנסת וארגוני המעסיקים והעובדים, מפיץ הבוקר משרד הכלכלה את תזכיר חוק שכר המינימום להערות הציבור, עד לצהרי יום שישי. ביום א' הקרוב, תוגש ההצעה לממשלה.

כזכור, בעקבות הסיכום בין סיעות הכנסת, אישר היועץ המשפטי לממשלה כי החקיקה להעלאת שכר המינימום יכולה להתבצע גם בתקופת הבחירות. החוק יכלול העלאה ל-5,000 שקל בחודש בשלוש פעימות, כשהראשונה, באפריל 2015 תעניק עוד 350 שקל לשכר.

עם זאת, לא אישר היועץ המשפטי לממשלה לעגן בחקיקה זו גם את השינוי הקבוע להעלאת הבסיס לחישוב שכר המינימום ל-52% מהשכר הממוצע. סוגיה זו תטופל לאחר הבחירות. מההעלאה זו ייהנו רק עובדים אשר שכרם נמוך משכר המינימום המוצע.

הפגנה להעלאת שכר המינמום באחד במאי, חיפהצילום: רמי שלוש

קידום ההצעה בתקופת בחירות נעשה בהמשך לדיונים שהתקיימו בעניין במשרד המשפטים והוא נעשה בכפוף להנחיות היועץ המשפטי לממשלה, שהנושא הובא לפתחו. כמו כן, נשען החוק המוצע על עקרונות מוסכמים שגובשו בעניין זה בין המדינה לבין הסתדרות העובדים הכללית החדשה.

הערות לטיוטה ניתן יהיה להגיש עד ליום שישי הקרוב, ה-16 בינואר 2015, בשעות הצהריים, ובהתאם תובא לממשלה ההצעה ביום א' הקרוב.

שר הכלכלה, נפתלי בנט, ציין היום כי להסכמה בין כל הגורמים בכנסת, נציגי העובדים והמעסיקים, חשיבות רבה בהבאת חוק המאזן בין הצורך האמיתי להעלות את שכר העובדות והעובדים לבין קשיי המעסיקים והמשק. הסכמה זו תמנע דחייה בקידומו של חוק בעל חשיבות כלכלית ואנושית גם יחד.

לא מן הנמנע כי הצעת החוק, שתהיה ממשלתית ככל הנראה, תעבור בקריאה טרומית וכן ראשונה, שנייה ושלישית כבר בשבוע הבא.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker