אלדן פגעה בהתארגנות עובדיה - ותשלם פיצוי של 50 אלף שקל

כך קבע בית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב ■ אלדן: "לא נעשתה כל התערבות בהליך ההתארגנות של העובדים"

חיים ביאור

קבוצת אלדן לשירותי ליסינג והשכרת רכב תשלם להסתדרות העובדים הלאומית פיצוי של 50 אלף שקל. זאת, בשל ניסיונותיה לפגוע בהליך ההתארגנות של עובדיה ובהקמת ועד עובדים מייצג - כך קבע בית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב.

מפסק הדין של השופטת עידית איצקוביץ עולה, כי ביוני 2013 החלו עובדי אלדן להתארגן במסגרת ההסתדרות. בעקבות זאת, הגישה ההסתדרות תביעה נגד אלדן, באמצעות עורכי הדין יאיר דוד ויורם ברוק, שבה היא טענה כי זמן קצר לאחר שנודע להנהלת הקבוצה על התארגנות העובדים, פוטרו ארבעה מהם, שהיו ממובילי ההתארגנות - דבר שחיסל למעשה את ניסיון ההתארגנות.

בנוסף לכך, טענה ההסתדרות, מנהלים בקבוצה פנו לעובדיהם בהתבטאויות כנגד ההתארגנות, דבר המנוגד לפסיקה של בית הדין ארצי לעבודה מלפני שנתיים, שאושרה בבג"ץ (פסק דין פלאפון) שאסר על המעסיק להתערב בכל צורה שהיא בהליך ההתארגנות.

סניף אלדן בגלילות
סניף אלדן בגלילותצילום: רונן טופלברג

באלדן טענו, באמצעות עוה"ד טל עינת בן אריה ואפרת סיבוני, כי החברה רואה בעובדיה משאב יקר ביותר. ככזה, היא נוקטת לאורך שנים במדיניות של "דלת פתוחה", המאפשרת לעובדיה גישה אל המנהלים הבכירים בכל דבר בו הם זקוקים לסיוע אישי או עסקי. עוד טענה החברה שהיא החליטה באופן חד משמעי לאפשר לעובדים בלבד להכריע אם ברצונם להצטרף לארגון עובדים ולכבד את רצונם. "לא נעשתה כל התערבות בהליך ההתארגנות, למרות שההליך פגע בעבודה השוטפת", הוסיפה וטענה ההנהלה.

ואולם, השופטת איצקוביץ קבעה, על סמך הראיות שהוצגו לה, כי "מעשיה ומחדליה של אלדן מהווים פגיעה בהתארגנות העובדים, ועל כן יש לחייב אותה בפיצוי כספי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום