החרפה בעיצומים ביובנק: העובדים מתנגדים לאיחוד מחלקות עם הבינלאומי

יו"ר ועד יובנק: "הנהלת הבנק גוררת רגליים" ■ יובנק: "הבנק פועל כרגיל ומעניק שירות ללקוחותיו. ההנהלה ממשיכה לנהל מו"מ עם העובדים"

חיים ביאור

אחרי שבשבוע שעבר עובדי יובנק הפסיקו את העבודה לשעתיים, היום בצהריים (ג') החריפו העובדים את צעדיהם ומחצית מבין 250 העובדים הפסיקו ב-12 בצהריים את העבודה והלכו הביתה. מחר צפויים לשבות עובדים נוספים של הבנק, עד לשביתה מוחלטת שהם מתכננים לקיים מראשית השבוע הבא.

יו"ר ועד עובדי יובנק, גל שטייגר, אמר כי עילת העיצומים היא היעדר פתרון במשא ומתן שמנהל הוועד עם הנהלת הבנק הבינלאומי, שהיא החברה האם של יובנק. המשא ומתן מתמקד בתוכנית של הבינלאומי לאחד כמה פונקציות מקבילות הפועלות בשני הבנקים, במטרה להשיג התייעלות.

היום עזבו את המשרדים, לפי הוראת הוועד, עובדי סניף ירושלים, וכן העובדים במטה הבנק בתל אביב המועסקים במחלקה המשפטית, מחלקת ניהול סיכונים, עובדי המערך העורפי (ניירות ערך ישראליים וזרים), חטיבת האשראי, מחלקת השיווק והמחלקה הבינלאומית. "החלטנו להחריף את הצעדים כנגד הנהלת הבנק, מכיוון שהיא גוררת רגליים ואינה מוכנה באמת להגיע אתנו להסכמה בעניין השינויים המבניים המתוכננים", אמר שטייגר.

אבי שטרנשוס
אבי שטרנשוס, מנכ"ל יובנקצילום: תמר מצפי

לדבריו, עילה נוספת לסכסוך העבודה היא היעדר התקדמות במשא ומתן שמנהל הוועד, יחד עם יו"ר חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות עו"ד מנחם מליק, לחתימה על הסכם שכר קיבוצי שאמור להיות הראשון שייחתם ביובנק עם החלטת העובדים להתאגד במסגרת ההסתדרות ולהקים ועד יציג.

לטענת שטייגר, את המו"מ מול הועד וההסתדרות מנהל סמנכ"ל משאבים בבנק הבינלאומי, יוסי לוי, "ואנו חשים שהאיש אינו רוצה לקבל החלטות", הוא אמר. לדבריו, סכסוך העבודה הוכרז על ידי ההסתדרות, לבקשת העובדים, כבר בנובמבר האחרון.

יובנק הוא בנק ייחודי שבו חשבונות מעל מיליון שקל כל אחד והוא משרת בעיקר לקוחות אמידים, רבים מהם תושבי חו"ל. לבנק פעילות רבה בתחום קרנות הנאמנות ומלבד המטה בתל אביב יש לו 6 סניפים נוספים.

בתגובה אמרה דוברת יובנק: "למרות העיצומים החלקיים של העובדים, הבנק פועל כרגיל ומעניק שירות ללקוחותיו. ההנהלה ממשיכה לנהל משא ומתן עם העובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker