מפעל פרי גליל נפתח בעקבות הוראת בית הדין לעבודה

(עדכון) בעלי פרי גליל: "אני כלל לא הוזמנתי לבית הדין. הטענה לפיה ההזמנה לדיון נמסרה לי ושחתמתי על הודעת הזימון, אינה נכונה"

חיים ביאור

היום התקיים במנהלת מרכז ההשקעות דיון בהשתתפותו של אושיק אפרים מבעלי מפעל פרי גליל, בעניין ממצאים חמורים שהתגלו לטענת המנהלת בניהול ספרי החשבונות של המפעל. ממצאים אחרים מעידים כי בעלי המפעל לא עמדו בסיכומים עמם בנוגע להעסקה וקליטה של עובדים קבועים.

בתום הדיון אפרים ביקש שהות של 24 שעות כדי להגיב על הממצאים והצדדים סיכמו לקיים דיון נוסף ביניהם.

אושיק אפריםצילום: אייל טואג

מפעל פרי גליל בחצור הגלילית נפתח היום בצהריים (ב') לאחר שבית הדין האזורי לעבודה בנצרת הורה היום לבעלים להשיב את כל העובדים לעבודה סדירה. השופט מירון שוורץ נתן את ההחלטה לבקשת ההסתדרות במעמד צד אחד, לאחר שנציגי ההנהלה של פרי גליל ובאי כוחם בחרו שלא להתייצב לדיון.

אושיק אפרים, מבעלי המפעל, החליט להקדים ביממה את פתיחת שערי המפעל, שהיו סגורים מאז יום רביעי בלילה. "אני מכבד את החלטת בית הדין האזורי לעבודה בנצרת שהורה לי לפתוח מחדש את המפעל", הוא אמר.

עובדי מפעל פרי גליל הבוקרצילום: אייל טואג

אפרים מסר כי הדיון בבית הדין בנצרת התקיים במעמד צד אחד, בו נכחו נציגי ההסתדרות בלבד. "אני כלל לא הוזמנתי לבית הדין. הטענה לפיה ההזמנה לדיון נמסרה לי ושחתמתי על הודעת הזימון, אינה נכונה. אני מקווה שאיש בהסתדרות, שיזמה את ההליך נגדי, לא מעורב בזיוף של חתימתי", הוא אמר.

לדבריו, בכוונתו לערער על החלטת בית הדין האזורי בפני בית הדין הארצי, באמצעות עוה"ד גיורא ומוטי מאור. "אסביר לבית הדין  שאפתח את המפעל, אבל לעובדים לא תהיה עבודה, מכיוון שבמפעל אין חומרי גלם בכדי שיחדש את הייצור, לאחר שמאז ההשבתה לא הוזמן חומר גלם", אמר אפרים.

הוא הוסיף כי יטען בבית הדין הארצי שלמוסד בית הדין לעבודה אין כלל סמכות להורות על פתיחת מפעל או סגירתו, משום שהדבר חורג בתחום סמכותו של ביה"ד, המתמקדת ביחסי עבודה.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך על החלטת בית הדין ואמר כי "פנינו לבית הדין כדי להבטיח שאף גורם לא יוכל להשתמש ב-320 העובדים כבני ערובה וכמנוף להפעלת לחץ במסגרת המשא ומתן על מתן המענק למפעל. ההסתדרות תמשיך לפעול להגנה על זכויות העובדים".

מפעל פרי גליל לייצור שימורים, סלטים וירקות קפואים, שהוא הגדול בתחומו בישראל, מושבת על ידי בעליו מיום רביעי בלילה, בשל מחלוקת בין הבעלים לבין מינהלת מרכז ההשקעות שבמשרד הכלכלה, הנוגעת למענק בסך 9 מיליון שקל שמרכז ההשקעות הבטיח למפעל.

בפברואר הקרוב פרי גליל אמור לקבל "מנה" נוספת מתוך המענק, בסך 1 מיליון שקל ואולם במרכז ההשקעות הוחלט להשהות את מתן הסכום, בנימוק שקיימים אי סדרים חמורים בספרי החשבונות וכי בעלי המפעל קלטו עובדים חדשים במספר נמוך מכפי שסוכם. מאז ההשבתה, כמה עשרות מעובדי פרי גליל התגודדו בחצר המפעל ואף לנו בו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker