האוצר בחר ארבע חברות ייעוץ לפרויקטים שעדיין לא יצאו לדרך

אגף התקציבים במשרד בחר במכרז ארבע חברות ייעוץ שאיתן יעבוד במסגרת הרפורמות והפרויקטים שיקדם ■ עם זאת, הרפורמות והמיזמים הללו טרם נקבעו

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ארבע חברות ייעוץ קיבלו בשבוע שעבר הודעה משמחת מאוד ממשרד האוצר - הן הזוכות במכרז של אגף התקציבים לשלוש השנים הקרובות. החברות הן מקינזי, סומך חייקין, שלדור וטאסק. החברות הללו ילוו רפורמות שונות שאותן יוציא אגף התקציבים לדרך בשלוש השנים הקרובות.

הזוכות במכרז גברו על חמש חברות נוספות שהשתתפו בו. עם זאת, הפרויקטים או הרפורמות שאותן יידרשו החברות ללוות עוד לא קיימים. לאגף התקציבים לא ברור לפי שעה אילו רפורמות ייצאו לפועל, מאחר וזה תלוי במידה רבה בזהותו של שר האוצר החדש, שייכנס לתפקידו רק לאחר הבחירות.

המכרז פורסם ביולי, ובאוצר החליטו שאי אפשר לחכות עם ההודעה על הזוכות עד אחרי הבחירות, כדי להתייעץ בנושא עם שר האוצר החדש. אף שלא ברור כרגע מה תהיה אופי העבודה, מאחר והפרויקטים הספציפיים עדיין לא נקבעו, מסבירים באוצר שהמהלך יאפשר לייעל את התהליך, ולקצר את הליך המכרז. "נבחר מאגר של ארבע חברות מתוך תשע", אמרו היום במשרד האוצר. "כאשר האגף ירצה לצאת לעבודת ייעוץ, יתבצע תיחור פנימי בין ארבע הזוכות. בהתאם לתשובת הזוכות, תיבחר החברה המתאימה ביותר למשימה".

החברות שנבחרו במכרז נגועות בניגודי עניינים קשים. כך, למשל, פרמת סומך חייקין מייעצת לבנקים הגדולים. שלדור היא חברת הייעוץ של החברה לישראל, וגם למיקנזי כמה לקוחות גדולים, שכל רפורמה של אגף התקציבים עלולה לפגוע בהם. "בתהליך התיחור, החברות הזוכות חותמות על ניגוד עניינים בהתאם לנושא העבודה", נמסר מהמשרד. "במידה וחברה נגועה בניגוד עניינים, היא לא תקבל את העבודה האמורה". אם כל ארבע החברות יהיו נגועות בניגוד עניינים, יפנו, כאמור, לחברות חיצוניות שלא השתתפו במכרז.

ראש אגף תקציבים במשרד האוצר, אמיר לויצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker