למה "העין השביעית" בדרך לסגירה? תסתכלו על תלושי השכר של בכירי המכון הישראלי לדמוקרטיה

ב-2013 הרוויח נשיא המכון כ-1.5 מיליון שקל ■ המכון: "עברנו תהליך מיקוד. השכר קוצץ ב-2014"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

המכון הישראלי לדמוקרטיה הודיע אתמול כי יאלץ לקצץ בתקציבו של "העין השביעית", אתר ביקורת העיתונות הישראלית, בעקבות קיצוצים כלליים. זאת, למרות שהמכון מחזיק במשך שנים בתואר שיאן השכר במגזר השלישי.

על פי דוחות המכון ל-2013, הרוויח ד"ר אריק כרמון, אז נשיא המכון, כ-1.5 מיליון שקל בשנה; סגנו, פרופ' מרדכי קרמניצר, הרוויח כ-990 אלף שקל בשנה; הסגן הנוסף, ידידיה שטרן, הרוויח כ-600 אלף שקל; רביעית מבין מקבלי השכר הגבוה היא עמיתת המחקר, תהילה אלטשולר, שהרוויחה כ-374 אלף שקל; החמישי הוא חנוך מרמרי, עורך העין השביעית, שקיבל עבור עבודתו שכר ברוטו שנתי של כ-370 אלף.

ב-2012 הרוויח כרמון כ-1.4 מיליון שקל; שלושה סגני הנשיא הרוויחו כ-940 אלף שקל, כ-670 אלף שקל וכ-430 אלף שקל כל אחד; ואילו המנכ"ל הרוויח כ-520 אלף שקל.

פרופ' אריק כרמון. כ-1.5 מיליון שקל בשנהצילום: טס שפלן

תקציב המכון קוצץ ב-2015 בחמישה מיליון שקל, שהם כ-15% מתקציבו הכולל. לעין השביעית נאמר כי במסגרת הקיצוץ יצטרכו לעבור לפורמט מצומצם יותר. באתר, מנגד, ביקשו הארכה מסוימת, אך בינתיים לא מצאו שותף. במכון הדגישו כי מעולם לא התכוונו לסגור את האתר, אלא לצמצמו. במקביל, קוצצו משכורות הבכירים בעשרות אחוזים.

המכון הישראלי לדמוקרטיה מסר: "המכון רואה חשיבות רבה בביקורת תקשורת כמרכיב מרכזי בחוסן השיח הדמוקרטי. מסיבה זו תוקצב גוף ביקורת שכזה בתקציב 2015. המכון עבר באחרונה הליך מיקוד, שבמסגרתו קוצצו תקציבי מחקר אחדים, ובמקומות אחרים הורחבו וחוזקו. כמו כן, קוצצו משכורות ותקני כוח אדם. לאור החשיבות הרבה בקיום מטרות העין השביעית - נדחה הקיצוץ לתקופה וזאת על מנת לאפשר פתרון חלופי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker