משרד הכלכלה הקצה 200 מיליון שקל לבניית כיתות חדשות לבני 3-0

הרשויות המקומיות בהן ייבנו מעונות היום החדשים, יזכו לתקצוב ממשלתי בשיעור של בין 90% ל-100% מעלויות הבנייה ■ תינתן העדפה למגזרים חלשים

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

ועדת ההקצאות במשרד הכלכלה הקצתה היום (ד') 200 מיליון שקל לתכנון ובבנייה של כ-700 כיתות ב-250 מעונות יום לגילאי 0 עד 3. 200 מיליון שקל נוספים יוקצו במהלך 2015.

שר הכלכלה, נפתלי בנט, מסר כי מטרת התוכנית היא להגדיל משמעותית את מספר מעונות היום שבפיקוח ואת מספר הפעוטות שישולבו בהם ויקבלו סבסוד. הרשויות המקומיות בהן ייבנו מעונות היום החדשים, יזכו לתקצוב ממשלתי בשיעור של בין 90% ל-100% מעלויות הבנייה.

כיום נמצאים רק כרבע מהפעוטות (90 אלף) בגיל 0 עד 3 במערכת המפוקחת של משרד הכלכלה. היתר שוהים במעונות פרטיים או בקרב המשפחה. המשפחות שילדיהן נמצאים במערכת המפוקחת מקבלות סבסוד עבור ילדיהן בהיקף של כ-900 מיליון שקל בשנה.

מעונות היום הם אחד הכלים לעידוד השתלבות הורים בשוק העבודה, בעיקר של נשים. לנוכח ריבוי החסמים, למרות שעד כה כבר הוקצו 600 מיליון שקל לבינוי מעונות וכיתות מאז 2012, קצב הבינוי היה איטי ומסורבל. נוכח זאת, שינה משרד הכלכלה את הנוהל במטרה לזרז את הבנייה.

נפתלי בנטצילום: תומר אפלבאום

לדברי בנט, רשות מקומית שתצליח לבנות כיתות בתוך שנה ותתחייב כי המבנה שתקים ישמש כמעון לפעוטות לתקופה של 10 שנים לפחות, תקבל ממשרד הכלכלה 100% ממימון הבנייה. עוד הוא אמר כי בתקציב שיחולק לרשויות המקומיות לצורך בניית הכיתות תהיה העדפה למגזרים חלשים, כגון ערבים, חרדים וישובים בעלי מאפיינים סוציו—אקונומיים נמוכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker