עלות שכרו של יו"ר ארגון נכי צה"ל: 763 אלף שקל בשנה - קריירה - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

עלות שכרו של יו"ר ארגון נכי צה"ל: 763 אלף שקל בשנה

הארגון דיווח ב-2013 על גירעון של 30 מיליון שקל, אך עלות שכרו של היו"ר חיים בר עלתה באותה שנה ב-5% ■ 
עלות שכרו של מנכ"ל הארגון הסתכמה ב-2013 ב-707 אלף שקל, וזו של מנהל בית הלוחם בחיפה - ב-575 אלף שקל

15תגובות

ביום שני שעבר התקיים בבית הלוחם בתל אביב ערב חגיגי. הקמת אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל משכה אנשי עסקים שהתבקשו לתרום ממיטב כספם לשיקומם של נכי צוק איתן. בראש האגודה החדשה עומד יואב גלנט, שגם דיווח על תרומות במיליונים. אלא שמתברר כי מי שאמור לנהל בארגון נכי צה"ל את הקצאת הכספים מקצה סכומים לא קטנים גם לעצמו.

כך, למשל, עלות שכרו של היו"ר, חיים בר - נוסף על פנסיה כדין מהצבא - צמחה ב–2013 בכ–5% לכ–763 אלף שקל. מדובר על זינוק של 30% בעלות שכרו מאז 2009. גם עלות שכרו של המנכ"ל, חיים רונן - גם הוא מקבל פנסיה מהצבא - קפצה מ–562 אלף שקל ב–2009 ל–707 אלף שקל ב–2013.

גם עלות שכרו של המנכ"ל, חיים רונן, לשעבר קצין חימוש ראשי, לא עמדה במקום. ב-2009 עמדה על 562 אלף שקל אך ב-2012 עמדה עלות השכר על 710 אלף שקל (אף היא במקביל לפנסיה). שנה לאחר מכן הגיעה ל–707 אלף שקל, כלומר ירידה לכאורה, אך למעשה ירדו הוצאות הרכב של רונן מ-116 אלף שקל ל-101 אלף שקל, אך העלות גדלה רק ב-3,000 שקל - כלומר, השכר עצמו והסעיפים הנלווים הנוספים עלו באותה שנה.

עוד כתבות בנושא

ב–2013 החליט הארגון על העלאה בחצי דרגה לכל עובדיו, מה שהגדיל גם את שכר הבכירים - אף שרשם בשנה זו גירעון של 30 מיליון שקל, שהצטרף לגירעון של 13.6 מיליון שקל ב–2012. במשרדי האוצר והביטחון הודיעו ביולי 2014 שנמצאו חריגות שכר בקרב בכירי הארגון. "ועדת התמיכות של משרד הביטחון עיכבה בשנת התמיכה 2014 מקצת מהתמיכה לארגון בשל חריגת משכורות של חלק מבכיריו מהמותר לפי הוראות החשב הכללי", אמרו במשרד הביטחון, לאחר בדיקה שנערכה על ידי גורם חיצוני. "ארגון נכי צה"ל מקיים דיאלוג בנושא זה מול החשב הכללי ואנו נפעל בהתאם להנחיות החשב הכללי בנושא זה".

מהחשב הכללי באוצר נמסר: "לאור חריגת ארגון נכי צה"ל מתקרת השכר לממלאי תפקיד ניהולי אכן עוכבו כספי התמיכה התקציבית בגובה החריגה. בימים אילו מבוצע תיקון לנוהל אשר במסגרתו תתעדכן תקרת השכר שנקבעה. לאחר עדכון הנוהל תיבחן החריגה מחדש על ידי משרד הביטחון". במקביל להודעות משרד הבטחון והאוצר פורסם לאחרונה ראיון עם חיים בר, יור ארגון נכי צהל, בביטאון הלוחם , הבטאון של הארגון , לחודשים אוקטובר-נובמבר 14', שם טוען "...לא רק שלא העלנו משכורות, אנחנו מצמצמים בהוצאות..." יצוין כי ארגון נכי צה"ל תבע את TheMarker אחרי כתבה ראשונה בסדרת כתבות , והתביעה מתבררת בבית המשפט.

תגובת ארגון נכי צהל: "מדובר בניסיון מכוון לבצע ערבוב בין שני נושאים שאינם קשורים זה לזה כדי להציג בעיה שאינה קיימת במציאות. ראשית, אין כל חריגה בשכר בעלי התפקידים בארגון נכי צה"ל והשכר הינו סביר, זאת קבע גם מבקר מטעם החשב הכללי באוצר בביקורת עומק שערך בשנת 2013. לעניין התמיכות, עד כה העביר משרד הביטחון 97.8% מהיקף התמיכה שאושרה לשנת 2014. בימים אלה עורכת החשבת הכללית באוצר עדכון לתקרת השכר הקובעת לעניין התמיכות. ארגון נכי צה"ל סמוך ובטוח כי לאחר עדכון תקרת השכר על ידי החשבת הכללית באוצר תאשר ועדת התמיכות את העברת יתרת התמיכה לארגון".

מיואב גלנט, יו"ר אגודת הידידים, נמסר: "אני מבצע את תפקידי בהתנדבות מלאה למען נכי צה"ל, איני חלק מן הארגון ואיני עוסק בניהולו או התנהלותו. כמי שהוביל ושלח לוחמים למשימות לאורך השנים, פעולתי באגודת הידידים נובעת מתחושת אחריות כלפי מי שנפגע בקרב או בהכנה למלחמה".

ישראל הדרי

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: סיפורים, עצות וטיפים ממדור קריירה וניהול ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם