ניסנקורן לשר האוצר: לפתוח במו"מ להעלאת שכר המינימום

"שכר המינימום אינו מאפשר כיום למשפחה בישראל להתקיים בכבוד ולאדם עובד להחלץ ממעגל העוני. מצב עגום זה מחייב פתרון אמיתי", כתב יו"ר ההסתדרות ללפיד

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, קרא היום (ב') לשר האוצר יאיר לפיד לפתוח לאלתר במשא ומתן עם ההסתדרות להעלאת שכר המינימום במשק. שכר המינימום, שנקבע לפני יותר משנתיים, עומד על 4,300 שקלים לחודש (23.12 שקלים בשעה).

בפנייה ששיגר ניסנקורן לשר האוצר הוא מצביע על התופעה המתרחבת של אנשים שנותרים סביב קו העוני ומתחת לו, למרות שהם עובדים. "שכר המינימום אינו מאפשר כיום למשפחה בישראל להתקיים בכבוד ולאדם עובד להחלץ ממעגל העוני. מצב עגום זה מחייב פתרון אמיתי", הוא כותב ללפיד. לדבריו, לנוכח מצב זה "יש להיכנס ללא דיחוי למו"מ בין צוותי משרד האוצר וההסתדרות שמטרתו העלאת שכר המינימום".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורןצילום: תומר אפלבאום

עוד כותב ניסנקורן כי מקור נוסף לתופעת העובדים העניים, לפערי מעמדות בין עובדים ולפגיעה בעבודה המאורגנת הן צורות העסקה פוגעניות העוקפות הסכמי עבודה קיבוציים, כגון עבודה באמצעות קבלני כוח אדם וחוזים אישיים - תופעה שלטענת ניסנקורן גדלה כל העת ויש לפעול לצמצומה.

שר האוצר לפיד אמר באחרונה כי אינו פוסל העלאה של שכר המינימום במשק, על ידי הוספת 200 שקלים. בהסתדרות לא מסתפקים בסכום זה ודורשים תוספת לפחות כפולה. בשנה שעברה ניסה ח"כ דב חנין (חד"ש) להעביר הצעת חוק להעלאת שכר המינימום ל-30 שקלים בשעה, אך היוזמה לא הבשילה.

במקביל לקריאתה לשר האוצר להיכנס עמה למו"מ, ההסתדרות מתכוונת לפתוח לקראת סוף השנה בקמפיין למען העלאת שכר המינימום, בעלות של מיליוני שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker