מינויים חדשים בהסתדרות - ביניהם מקורבי עופר עיני

רו"ח זאב חושן , שמונה לפני ארבע שנים על ידי עיני כיו"ר אגף הפנסיה, הביטוח ושוק ההון בהסתדרות, ייכנס בנובמבר לתפקיד יו"ר אגף הכספים והמשק של ההסתדרות

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

הנהגת ההסתדרות בראשות אבי ניסנקורן, החליטה היום (ג') על שורה של מינויים חדשים שייכנסו לתוקף ביום ראשון הקרוב. בחלק מהמקרים המינויים הם של מקורבי יו"ר ההסתדרות הקודם, עופר עיני.

על פי הדיווח של ניסנקורן לחברי ההנהגה, רו"ח זאב חושן (חושינסקי), שמונה לפני ארבע שנים על ידי עיני כיו"ר אגף הפנסיה, הביטוח ושוק ההון בהסתדרות, ייכנס בנובמבר לתפקיד יו"ר אגף הכספים והמשק של ההסתדרות. עיני וחושן הם מכרים ותיקים עוד מתקופת עבודתם המשותפת בנציבות מס הכנסה. עיני היה יו"ר הוועד הארצי של עובדי הנציבות, בעוד שחושן שימש מנהל מחלקת קופות גמל וקרנות פנסיה וכמפקח ארצי בנציבות. חושן ,42, שימש תחילה כיועץ בכיר לעיני ולאחר מכן עבר לראשות אגף הפנסיה, שם הוביל כמה מהלכים בתחום פרסום מכרזי פנסיה לקבוצות עובדים, עדכון הסכם פנסיה חובה ושמירה על זכויות של מבוטחים הקרנות וקופות הגמל.

מי שתיכנס במקומו לתפקיד יו"ר אגף הפנסיה, הביטוח ושוק ההון היא עו"ד מיה פרי-אלתרמן, 41, המשמשת ב-3.5 השנים האחרונות כראש הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי. היא מומחית לדיני עבודה וטרם הצטרפותה להסתדרות ניהלה את המחלקה ליחסי עבודה בחברת בזק. במסגרת עבודתה בהסתדרות, פרי-אלתרמן היתה חלק מהצוות שניהל משא ומתן מטעם ההסתדרות לחתימה על הסכמי שכר קיבוציים לעובדי המגזר הציבורי ועל הסכמי רפורמה במשק שהאחרון בהם הוא הסכם הרפורמה וההתייעלות בחברת דואר ישראל. היא גם אחראית, יחד עם עו"ד אורנה לין, להישג המשפטי של ההסתדרות ועובדי פלאפון לפני כמעט שנתיים, כאשר בית הדין הארצי לעבודה קבע כי למעסיק אסור להתערב בכל צורה שהיא במהלך ההתארגנות של עובדיו, אפילו לא על ידי הבעת עמדה בעד או נגד.

את מקומה של פרי-אלתרמן כראש הלשכה המשפטית של האגף תתפוס עו"ד איריס ורדי-ישראלי, 39, שהגיעה להסתדרות לפני 11 שנים ומילאה מאז תפקידים בלשכה המשפטית. בין היתר ליוותה את המאבק המשפטי של גמלאי אוניברסיטת בר אילן, שקבע כי ארגון עובדים רשאי לשבות גם במסגרת מאבק להגנה על זכויות הגמלאים.

מימין: אבי ניסנקורן ויו"ר ההסתדרות הפורש עופר עיני צילום: עופר וקנין

מינוי אחר הוא של שי בירן (אחיה של ח"כ מיכל בירן ממפלגת העבודה) לתפקיד מנכ"ל האגף לכלכלה בהסתדרות, שלא מאויש כבר יותר משנה, מאז עזיבתו של עו"ד אפריים זילוני. בירן, 33, משלים בימים את לימודיו לתואר שני נוסף במתמטיקה פיננסית באוניברסיטת בר אילן. במסגרת תפקידו בהסתדרות הוא היה שותף לגיבושו של הסכם העבודה הקיבוצי הראשוני בלשכת עורכי הדין ובדלק פי גלילות. טרם כניסתו להסתדרות היה בירן מנהל מחלקה באגף שוק ההון במשרד האוצר.

גיא שמחי מונה לתפקיד חדש בהסתדרות: הממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלויות. לדברי ניסנקורן, מטרת התפקיד היא להגביר את שילובם בעולם התעסוקה של אנשים החיים עם מגבלה ולסייע לשינוי עמדות בעניין זה בקרב עובדים ומעסיקים. שמחי, 43, כיהן עד לאחרונה כמנכ"ל המרכז לעיוור והוא מכין עבודת דוקטוראט העוסקת בנכונות הסביבה להתקרב לאנשים עיוורים.

מינוי נוסף הוא של יו"ר ארגון עובדי התחבורה, אבי אדרי, כחבר הנהגת ההסתדרות.

אתמול אושר גם מינוי פוליטי אחד בהסתדרות: מיכאל כוכבי, חבר סיעת עוז בהסתדרות, אותה הקים ח"כ חיים כץ (ליכוד), יכהן כממלא מקום ליו"ר ההסתדרות. כוכבי, כיום גמלאי, כיהן בעבר כראש אגף מינהל באל על ולפני כן כיו"ר ועד העובדים בחברה.

בתחילת ספטמבר מונה יעקב טריפטו, בעבר יו"ר המטה של עופר עיני, לתפקיד מנכ"ל ההסתדרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker