ההסתדרות נגד קיצור תקופת החל"ת של ח"כ חיים כץ בתעשיה האווירית

בעקבות בקשת רשות החברות הממשלתיות לגבש כללים לחופשה ללא תשלום, כך שלא תיארך יותר משנה, הודיעה ההסתדרות להנהלת התעשייה האווירית: "יש להימנע מכל פעולה חד צדדית בוועד העובדים ובעומד בראשו"

חיים ביאור
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ההסתדרות מאיימת לנקוט בצעדים ארגוניים בתעשיה האווירית (תע"א) שיכללו שיבושים קשים, אם דירקטוריון החברה ייענה לדרישת מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, לקצר את החופשה ללא תשלום (חל"ת) שבה נמצא יו"ר ארגון עובדי התע"א, ח"כ חיים כץ (הליכוד).

כץ, שמשמש יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, נמצא כבר 21 שנה בחופשה ללא תשלום מהתעשייה האווירית ובמקביל הוא עומד בראש ועד העובדים בחברה, תפקיד שאותו הוא ממלא ללא שכר. בחודש יולי האחרון פנתה רשות החברות הממשלתיות להנהלות של כל החברות הממשלתיות ודרשה מהן להסדיר בנוהל את נושא יציאת העובדים לחופשה ללא תשלום, באופן שיקבע כי חופשה זו לא תיארך יותר משנה.

הנימוק של הרשות בפנייתה לחברות הממשלתיות הוא שחל"ת לתקופות ארוכות אינו עולה בקנה אחד עם טובתה של החברה ועם מהותו של החל"ת. לטענת הרשות, גם אם העובד שיצא לחל"ת מכהן במשרה ציבורית רמה שבה הוא נדרש לפעול לקידום האינטרס הציבורי, הוא עלול להימצא במצב של ניגוד עניינים והוא אינו רשאי לקדם את האינטרס של החברה על פני האינטרס הציבורי.

ח"כ חיים כץ צילום: אמיל סלמן

דירקטוריון התעשיה האווירית עמד להתכנס בראשית החודש לדיון בדרישה זו של רשות החברות, אולם אז נחלצה ההסתדרות לעזרתו של כץ והודיעה לחברה שהיא מתנגדת לקיצור החל"ת שלו ללא היוועצות עמה. במכתבו של היועץ המשפטי של ההסתדרות, עו"ד יחיאל שמיר, נדרש הדירקטוריון של החברה "להימנע מכל פעולה חד צדדית בוועד העובדים והעומד בראשו". ההסתדרות גם טענה כי "ניסיון רשות החברות הממשלתיות לפעול להדחתו של כץ מוועד עובדי התעשיה האווירית, מהווה עקיפה של החלטות הכנסת".

בעקבות פנייתה של ההסתדרות ביטל דירקטוריון החברה את הדיון בקיצור החל"ת לכץ, אך נקבעה ישיבה אחרת לסוף נובמבר לדיון בדרישה של רשות החברות, על רקע איום ההסתדרות לנקוט צעדים ארגוניים בחברה. עם זאת, עד למועד הדיון בדירקטוריון צפויים ההסתדרות ונציגי רשות החברות ללבן את הסוגיה ולנסות למצוא לה פתרון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker