עובדי מזרחי טפחות לאלדד פרשר: "אתה מנכ"ל של בנק עצוב"

ועד עובדי בנק מזרחי-טפחות שיגר היום מכתב חריף למנכ"ל הבנק בעקבות כוונת ההנהלה לערוך אירוע גדול לעובדים תחת הסיסמה "בנק שמח"

חיים ביאור
חיים ביאור

ועד עובדי בנק מזרחי טפחות שיגר היום מכתב חריף למנכ"ל הבנק, אלדד פרשר, בעקבות כוונת ההנהלה לערוך אירוע גדול לעובדים. במכתב שהפיץ בקרב העובדים, הוועד יוצא נגד קמפיין שבו החל הבנק וסיסמתו "בנק שמח".

הוועד, בראשות שרה לזרוביץ', כותב לפרשר: "לא נעים לנו להיות אלה שאומרים לך שוב את האמת, אבל נסחפתם. קמפיין שסיסמתו, 'בנק שמח', היא שקרית וחלולה מתוכן. נאמר את הדברים בצורה ברורה: " הסיסמא 'בנק שמח' היא עלבון לעובדי בנק המזרחי-טפחות. הסיסמא הזו כל כך רחוקה מהמציאות והיא מקוממת ומתסיסה את העובדים, המצפים כבר זמן רב שייחתם עבורם הסכם שכר".

עוד כותב הוועד: "אולי הנהלת הבנק מנותקת מהמציאות או אולי יש כאן העמדת פנים מכוונת. כדאי שאתה וחבריך לצוות ההנהלה תחוו באופן אוטנטי את היחס שמקבל העובד הפשוט מהממונים עליו בבנק מזרחי-טפחות ואולי גם אתם תטעמו את טעם התלוש הזה שהוא מקבל. האמת המרה היא שאתה ומנהל בנק עצוב. עצוב מאוד".

מנכ"ל מזרחי טפחות, אלדד פרשרצילום: עופר וקנין

המכתב של הוועד שוגר למנכ"ל בעקבות מסיבה חגיגית שהבנק עומד לערוך לכל עובדי הקרוצה ב-9 בנובמבר בהיכל הארנה החדש בירושלים. לרגל המסיבה, השיק הבנק קמפיין פנימי לעובדים שסיסמתו היא "שמח כל יום", סיסמא המעוררת, כאמור, תרעומת בקרב העובדים.

בוועד העובדים במזרחי-טפחות זועמים על הנהלת הבנק על כך שמזה 9 שנים לא נחתם הסכם עבודה קיבוצי חדש בבנק, ומאז הוא רק מוארך אחת לכמה שנים ובכל מקרה, אומרים בוועד, מדובר בהסכם שאינו כולל עדכוני שכר. ההארכה האחרונה היא עד סוף 2015 ולדברי לזרוביץ', עדיין לא הושגה התקדמות במו"מ לחתימה על הסכם שכר.

בנק מזרחי-טפחות נחשב לבנק היעיל ביותר במערכת הבנקאות ויחס היעילות שלו (הוצאות תפעוליות מתוך סך ההכנסות) הוא 59%. זהו הבנק השלישי בגודלו, לאחר שבשנים האחרונות הוא עקף את בנק דיסקונט, שירד למקום הרביעי.

הנהלת מזרחי-טפחות ביקשה שלא להגיב על המכתב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ