עובדי אקסלנס נשואה החלו בפעולות מחאה בפני ההנהלה

העובדים התארגנו במסגרת ההסתדרות לפני חמישה חודשים ■ אקסלנס נשואה: "בין ההנהלה לבין ועד העובדים מתנהל משא ומתן כל העת. אנו מאמינים שלשני הצדדים מטרה משותפת - הצלחת החברה"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

עובדי בית ההשקעות אקסלנס נשואה, שהתארגנו במסגרת ההסתדרות לפני חמישה חודשים, החלו בפעולות מחאה נגד הנהלת החברה, במחאה על "היעדר התקדמות במשא ומתן לחתימה על הסכם עבודה קיבוצי בחברה".

בחודש שעבר ההסתדרות אישרה לעובדי אקסלנס נשואה להכריז על סכסוך עבודה, בטענה שהנהלת החברה בראשות עוזי דנינו, "גוררת רגליים". אקסלנס נשואה, שבשליטת הפניקס (90%), היא בית ההשקעות הראשון שעובדיו התארגנו והקימו ועד יציג. הסכם העבודה הקיבוצי שעתיד להיחתם בה יהיה הראשון בחברה, ובענף בתי ההשקעות בכלל.

התארגנות העובדים במסגרת ההסתדרות וההכרזה על הסכסוך נגד ההנהלה נעשו על רקע חששותיהם של העובדים מפני פיטורים על רקע הליך המכירה של הפניקס, המצויה בשליטתו של יצחק תשובה.

חדר מסחר בחברת אקסלנס. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: דן קינן

לדברי יו"ר ועד העובדים, אבי גאנה, קרוב ל–100 עובדים (מתוך 580 עובדי החברה) זומנו לאסיפת מחאה בקומה ה-16 של הבניין. "באסיפה עלו טענות קשות כנגד ההנהלה, שאמנם נפגשת עם הוועד כפי שמחייב אותה החוק, אך אינה מקדמת שום נושא שאנו מעלים בפניה: תוספת שכר, מתן בונוסים שנתיים לעובדים, כינון רשת ביטחון לעובדים מפני פיטורים, מתן קביעות ותשלום מענק חתימה חד־פעמי לעובדים לאחר שיושלמו פרטי ההסכם הקיבוצי", אמר גאנה.

עוד הוא אמר, שהוועד דורש שעובדי אקסלנס נשואה יהיו שותפים לכל החלטה של ההנהלה הקשורה לקידום עובדים, ניודם או הפסקת העסקתם. "אנו דורשים מעורבות, אבל זה לא אומר שנהפוך לעושי צרות שמכשילים כל מהלך שהוא לטובת שגשוג החברה", אמר גאנה.

בוועד גם שורר חוסר שביעות רצון מכך שההנהלה לא הכירה בקיומו של ועד בחלק מהחברות הבנות שלה, בהן חברת תעודות הסל קסם, שם לא הושג, לדעת ההנהלה, הרוב הדרוש לכך מקרב העובדים כדי שההכרה תינתן.

מאקסלנס נשואה נמסר בתגובה: "בין ההנהלה לבין ועד העובדים מתנהל משא ומתן כל העת ואף הושגה התקדמות בנושאים רבים שעל הפרק. הדיונים צפויים להימשך בשבועות הקרובים. אנו מאמינים באחריות העובדים והוועד ובמחויבותם ללקוחות החברה ומאמינים שלשני הצדדים מטרה משותפת - הצלחת החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker