ועד עובדי דיסקונט להנהלה: עיני לא יוכל לנהל עמנו מו"מ מטעם הבנק

"עיני לא יוכל לקחת חלק או לנהל ישיבות משא ומתן מול נציגות העובדים. לא נוכל לאפשר מצב שבו הוא יישב מולנו וינהל מו"מ בשמה של ההנהלה"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

ועד עובדי בנק דיסקונט הודיע היום (ג') להנהלת הבנק כי לא יאפשר ליו"ר ההסתדרות לשעבר, עופר עיני, לשבת מול נציגות העובדים ולנהל משא ומתן עמה מטעם הנהלת הבנק.

הוועד כתב את המכתב למנכ"לית דיסקונט לילך אשר-טופילסקי בעקבות החלטת ההנהלה לשכור את שירותיו של עיני לקראת המשא ומתן שייפתח עם הוועד על תוכנית ההתייעלות של בנק דיסקונט, שכוללת פרישה של מאות עובדים וצמצום סניפים. עבור שירותי הייעוץ שלו עיני יקבל שכר של כ-50 אלף שקל.

במכתב לאשר-טופילסקי, עליו חתומים יו"ר הוועד מני גרינשטיין ויו"ר ועד המנהלים ומורשי החתימה, מיכאל אסור, נאמר אמנם כי "ארגון העובדים לא יקבע להנהלת הבנק מי ייצג אותה ומי לא, כשם שלהנהלה אין כל זכות לקבוע מי מייצג את ועד העובדים. יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מהמשמעות האתית של הצעד עליו החלטתם, במיוחד כשמדובר בנושאים שהיו על סדר היום בית שיו"ר ההסתדרות היוצא (עיני) עדיין כיהן בתפקידו ונהנה מתמיכתם של עובדי דיסקונט".

עוד כותבים השניים בפנייתם למנכ"לית הבנק כי "עמדותינו באשר לתוכניות ההנהלה הן ברורות: לא נאפשר שום מהלך שיש בו פגיעה בשכר העובדים, בזכויות העובדים ובתנאי העבודה, וכל האמור במסווה של תוכנית התייעלות שאנו לא שותפים לה ולא נתנו את הסכמתנו המלאה לכולה או לחלקה. אנו נעמוד על עמדתנו זו בין אם היועץ להנהלת הבנק יהיה עופר עיני או כל יועץ אחר. מכל מקום, עיני לא יוכל לקחת חלק או לנהל ישיבות משא ומתן מול נציגות העובדים. לא נוכל לאפשר מצב שבו הוא יישב מולנו וינהל מו"מ בשמה של ההנהלה".

ההסתדרות בראשות אבי ניסנקורן מסרבת להגיב על המינוי של עיני כיועץ להנהלת דיסקונט במו"מ מול ועד העובדים. ניסנקורן מונה ביוני האחרון על ידי עיני כמחליפו בראשות ההסתדרות.

מהנהלת דיסקונט נמסר בתגובה: "מלכתחילה שכרה הנהלת הבנק את שירותיו של עיני כיועץ, וזאת כדי להביא לשיפור במערכת יחסי העבודה בבנק. אין ולא היתה כוונה שעיני ינהל מטעם ההנהלה משא ומתן עם הנציגות של עובדי הבנק".

עופר עיניצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker