מאבטחו של מיסז'ניקוב: חיכיתי במדרגות כשהוא בילה אצל חברתו

לדברי המאבטח, שתובע את המדינה והחברה שהעסיקה אותו, לא הוסדרו תנאים מינימליים לעבודתו, וכשהעלה זאת בפני ממוניו - פוטר מעבודתו

חיים ביאור
חיים ביאור

 הצרות של השר לשעבר ממפלגת ישראל ביתנו, סטס מיסז'ניקוב, לא נגמרות: אחרי שנחקר באזהרה במשטרה לפני שבועיים בפרשה של הטיית מכרזים, הגיש השבוע מאבטחו לשעבר תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב על כך שכאשר מיסז'ניקוב היה שר התיירות, הוא נדרש לאבטח את השר בעת שזה שהה בביתה של חברתו.

המאבטח, אלי מויאל, המיוצג על ידי עו"ד גל גורודיסקי, תובע כ–165 אלף שקל מהמדינה ומחברת האבטחה מיקוד שבה עבד. בתביעה טוען מויאל כי בעת שהחל לאבטח את השר, הבחין כי המשימה מתנהלת בניגוד לכללים המקצועיים. לטענתו, במהלך עבודתו הוא נדרש להתלוות לשר ולאבטח אותו גם כששהה אצל חברתו, יולי רוט, ביפו. לטענתו, השר שהה לילות רבים אצל חברתו, אף יותר מששהה בבית משפחתו. "כדי להסתיר את עצם קיומה של רוט, לא הוסדרו בביתה תנאים מינימליים לעבודתו ולשהייתו במקום, כפי שהדבר קיים במקום מגורי השר", טוען מויאל.

לטענתו, למרות שמיסז'ניקוב שהה בביתה על בסיס קבוע, לא הוגדר מקום מגוריה כמקום מגורי הקבע של השר ולא הוצבה שם אבטחה קבועה. לפיכך, בכל פעם שהשר הגיע לביתה, נדרשו המאבטחים לשהות מחוץ לדלתה בלי שהיתה להם גישה לשירותים, מים, מזון, חימום ואף לא מקום ישיבה מסודר.

לדברי המאבטח, מנהלו דרש ממנו לשבת על מדרכה מחוץ לבניין או על המדרגות. לטענת מויאל, כשהתחיל את עבודתו, מצא עצמו זרוק בחוץ, בקור ואף נאלץ לעשות את צרכיו בחוץ - מה שגרם לו לחוש מושפל. מויאל טוען כי הוא ושאר המאבטחים הועסקו תוך הפרת נהלי המשימה, תנאי העבודה והזכויות הבסיסיות, וכל זאת כדי לשמור על דיסקרטיות סביבי התנהלות מיסז'ניקוב בחייו האישיים.

סטס מיסז'ניקובצילום: עופר וקנין

כדי לשפר את תנאי עבודתו, פנה מויאל לאחראי על תנאי העבודה וביקש לשפר את התנאים במקום מגוריה של רוט, כך שהמאבטחים יוכלו לתפקד כנדרש. לטענתו, כששמע זאת מנהלו, הוא גער בו על כך שדיבר על האחראי וטירפד את הבקשה לשפר את התנאים.

החל משלב זה, טוען מויאל, הוא נתקל ביחס תוקפני ומזלזל מצד המנהל, שלבסוף הודיע לו כי הוא מפוטר מהמשימות של אבטחת שרים. ועדת המשמעת שהחליטה על הדחתו קיבלה את החלטתה שלא בנוכחותו, אף כי הודיע מראש כי לא יוכל להתייצב לדיון בוועדה עקב מחלה. לטענתו, הוא לא קיבל את פרוטוקול הוועדה ואף לא נימוק להחלטה על פיטוריו. הוא אף נדהם לגלות מאוחר יותר, לדבריו, כי בוועדה הועלו נגדו טענות שלא היו ולא נבראו.

"כל עוולתו של התובע היא התנגדותו להשלים עם התנאים הלא תקינים הכרוכים בביצוע משימת האבטחה של שר התיירות, תנאים שסייעו להעלים עין בהסתרת התנהלותו מהציבור", טוען מויאל. לדבריו, "במקום להגן על התובע, כדי לאפשר לו וליתר המאבטחים לעבוד לפי הנהלים הנדרשים, הפכו אותו לעובד בעייתי שיש להיפטר ממנו במהירות, תוך רמיסת זכותו להליך פיטורים כדין".

המדינה וחברת מיקוד עדיין לא השיבו לטענות בתביעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker