עובדי פרטנר התארגנו בהסתדרות והקימו ועד יציג

פרטנר היא החברה השלישית בענף הסלולר שעובדיה התאגדו במסגרת ההסתדרות, אחרי פלאפון וסלקום ■ ההנהלה, בראשות חיים רומנו, הודיעה כי היא מכירה בהתאגדות ובוועד

חיים ביאור
חיים ביאור

יום אחרי שעובדי חברת SAP הצטרפו להסתדרות הכללית, עובדי פרטנר השלימו אתמול את מהלך ההתאגדות שלהם במסגרת ההסתדרות הכללית, והקימו ועד שייצג אותם מול הנהלת החברה. ההנהלה, בראשות חיים רומנו, הודיעה כי היא מכירה בהתאגדות ובוועד.

ניסיון ההתאגדות של עובדי פרטנר החל לפני עשרה חודשים, אך נתקל בקשיים שהציבו עובדים בכירים בחברה. אלה הזהירו שכניסת ההסתדרות תפגע בכושר התחרות של החברה.

חיים רומנו, מנכ"ל פרטנרצילום: אייל טואג

פרטנר היא החברה השלישית בענף הסלולר שעובדיה התאגדו במסגרת ההסתדרות, אחרי פלאפון וסלקום. עובדי פרטנר יהיו חלק מהאיגוד המקצועי החדש הפועל בהסתדרות ומקיף 16 אלף עובדים מענפי הסלולר וההיי־טק.

עובדי פלאפון כבר חתמו על הסכם עבודה קיבוצי ששיפר את תנאי העסקתם ואיפשר להנהלה לקיים פרישת עובדים מרצון. בימים אלה מתנהל משא ומתן לחתימה על הסכם עבודה קיבוצי בחברת סלקום־נטוויז'ן. בחברה אחרת בענף, הוט מובייל, הוקם ועד עובדים, אך ההנהלה עדיין לא הכירה בו.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר שהוא "מברך את עובדי פרטנר על מימוש זכות ההתאגדות ועל הבחירה לגלות מעורבות בהחלטות הנוגעות לעתידם בחברה". לדבריו, גל ההתארגנויות במשק הוא "חלק ממהפכה חברתית אמיתית, והעובדים והמעסיקים השותפים לכך מסייעים בדרך זו לצמצם את אי־השוויון בחברה".

בעבר ניסתה הסתדרות העובדים הלאומית, המתחרה בכללית, לארגן בשורותיה את עובדי פרטנר, אך ללא הצלחה.

אבי ניסקורן, יו"ר ההסתדרות
אבי ניסקורןצילום: מוטי מילרוד

מהנהלת פרטנר נמסר כי אחרי שהחברה הכירה בהסתדרות כמייצגת העובדים, יחל בקרוב משא ומתן עם הוועד על הסכם עבודה קיבוצי בחברה. "נמשיך לפעול יחד עם העובדים להמשך המובילות של החברה בענף התקשורת ולשימור התרבות הארגונית הייחודית של פרטנר", נאמר בתגובה.

יו"ר ועד הפעולה בפרטנר, קרן אופק, אמרה כי החלטת החברה להכיר בהתארגנות ובוועד היא "הבעת אמון חשובה". לדבריה, מטרת הוועד היא לפעול לחתימה על הסכם קיבוצי שייטיב עם העובדים, יחזק את ביטחונם התעסוקתי ויאפשר את המשך שגשוג החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker