מפעילי המנופים הקימו איגוד ארצי: "אנו עובדים בתת-תנאים, ומסכנים את חיינו"

עבודה של 12 שעות ברצף, כסאות מאולתרים ושכיחות גבוהה של דלקות וסרטן העור ■ לטענת המנופאים, סיבה אחת לתנאים אלו היא חברות קבלן שמעסיקות מנופאים ללא זכויות סוציאליות ■ הישג ראשון לאיגוד: קיום ימי רענון לנהלי הבטיחות בענף

הילה ויסברג

1,250 מפעילי המנופים בישראל החלו בתהליך הקמת איגוד ארצי ב"כוח לעובדים". זאת, על רקע תנאי בטיחות לקויים לטענתם, המסכנים את חייהם באופן יום-יומי. עבד אלחמיד חוסיין, חבר הוועד, טוען: "אנחנו עובדים על מנופים משנות ה-60. הבלאי של המנופים האלה רב, ויותר מכך - על פי התקן האירופי, אסור בכלל לעבוד על מנופים בני יותר מ-30 שנה. כל מנוף כזה הוא פצצה מתקתקת, היות שהוא מסכן לא רק את המנופאי אלא גם את כל מי שנמצא ברדיוס של חמישים מטר מהמנוף". לפי נתוני המוסד לגהות ובטיחות, ב-2013-2012 נהרגו בישראל 29 עובדים כתוצאה מתאונת מנוף, מתוך כ-60 איש הנהרגים בשנה בענף הבנייה.

עוד טוענים העובדים לתנאים פיזיים וסניטריים נמוכים בעבודתם. לפיהם הם עובדים במשך 12 שעות רצופות על המנוף, תוך שנאסר עליהם לרדת ממנו. "לכל אורך שעות הפעילות אסור לנו לרדת מארגז הפח שלנו, הקבינה. מאחר שאין שם בידוד, הטמפרטורות עלולות להגיע ל-42 מעלות", אומר דני אייזנמן, ממקימי האיגוד ומפעיל מנוף 23 שנה. "אנו יושבים על כיסאות מאולתרים, במקרה הטוב, ועומדים במקרה הרע. את הצרכים עושים בשקיות ובקבוקים. לא בכדי מחקרי המוסד לבטיחות וגהות מעידים על שכיחות גבוהה של מחלות כסרטן העור ודלקות בקרב מנופאים".

מנוף גשר מוצא ירושליםצילום: אמיל סלמן

הסיבה להעסקתם בתנאים אלה, אומרים העובדים, נעוצה בתחרותיות הגדולה בענף. "קבלנים רבים פועלים ללא רישיון, מזלזלים בתקנות הבטיחות ומזלזלים בחיי המנופאים", אומר אייזנמן. "בנוסף, ישנם מנופאים המועסקים דרך חברות קבלן. מנופאים אלה מקבלים חצי מתלוש המשכורת ב'שחור', ללא זכויות סוציאליות וללא פנסיה. במקרים מסוימים, מועסקים פועלים זרים כמנופאים בניגוד לתקנות".

כתוצאה מהקמת האיגוד, זכו המנופאים בהישג ראשון: פרויקט הדרכה למנופאים להגברת הבטיחות. מדובר בשיתוף פעולה בין המוסד לגהות ובטיחות, ביטוח לאומי ומשרד הכלכלה. "עד היום מנופאים לא קיבלו הדרכה כלל לאחר קבלת תעודה ההסמכה להפעלת מנוף", מסביר חוסיין. "עובד יכול לעבוד במשך 30 שנה, מבלי שנבדק אם הוא מכיר את הנהלים". במסגרת הפרויקט, יתקיימו ימי רענון למפעילי המנופים, למנהלי העבודה ולאתתים (אשר מכוונים את מפעילי המנופים מהקרקע).

אתר בנייה
אתר בנייהצילום: יובל טבול

במקביל פועל כיום האיגוד מול משרד הכלכלה ליישום "תוכנית למתן בונוסים לקבלנים על רמת הידע של עובדיהם וצמצום תאונות העבודה. אנו גאים בשיתוף הפעולה הזה - ומקווים שיהווה מודל לכל ענף הבנייה" מסכם חוסיין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker