מסתמן: ועד עובדים יוקם בסטימצקי בימים הקרובים

העובדים, שנתונים במצב של חוסר ודאות בעקבות העברת השליטה לקבוצת ג. יפית, קרובים להחתמת שליש מעובדי החברה, כמות המאפשרת הכרזת ועד על פי החוק ■ בהנהלה מברכים: "נשמח לשבת איתם"

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עובדי סטימצקי עשויים להקים בקרוב ועד עובדים שייצג אותם אל מול ההנהלה. עד כה חתמו 290 עובדים מתוך כאלף על טפסי הצטרפות להסתדרות. כעת חסרות חתימות ספורות כדי להגיע להחתמת שליש מהעובדים, כמות עובדים המאפשרת להקים ועד על פי חוק.

העובדים שעומדים מאחורי היוזמה מציינים כי פרט להתנגדות פומבית אחת של מנהל אזור ברשת, הם לא הרגישו כי ההנהלה מצרה את צעדיהם או מנסה לפגוע במהלך. "הלחימה האטה מעט את תהליך ההחתמה כיוון שקשה לדבר עם העובדים בחנויות הרשת שבדרום", אמרה אחת העובדות. "קיים גם חשש בקרב חלק מן העובדים שדווקא החתימה על טפסי ההצטרפות תאיץ את פיטוריהם (כיוון ששמם ייחשף) ןלכן הם לא ממהרים להצטרף, אבל מדובר בחששות מובנים שלא יפגעו, ככל הנראה, בהקמת הועד בקרוב".

לדבריה, "דווקא כיום, כשחוסר הבהירות באשר ליכולתה של הבעלים ג. יפית, לשמור על החברה פעילה, נדרש ועד שיגן על זכויות העובדים". בניגוד לניסיונות עבר, אז ניסתה ההנהלה למנוע הקמת ועד, נראה כי כעת ההנהלה לא תפגע בהתארגנות. "ההנהלה החדשה מברכת את הוועד בשמחה, כפי שהתבטאה גם בבמות תקשורתיות אחרות בעניין זה", נמסר מסטימצקי. "נשמח לשבת איתם בהקדם".

העובדים חוששים בימים אלה ממצב החברה ובעיקר מחוסר השקיפות כלפיהם. "אנחנו לא יודעים הרבה על פעילות החברה בשלב זה, כי לא ממש מעדכנים אותנו", אמר עובד ותיק. "פתאום שומעים שזה פוטר וההוא הלך, או שמועות על סגירת חנויות במקומות שונים. אף אחד לא טורח לעדכן את העובדים. היינו מצפים גם להצעת תוכניות פרישה עם פיצויים מוגדלים עבור עובדים שעבדו ברשת שנים רבות ואינם מעוניינים להמשיך בהרכב החדש, אבל ככל הנראה אין תוכניות כאלה".

חנות סטימצקי בתל אביבצילום: דניאל צ'צ'יק

אותו עובד הוסיף: "השמועות גם אומרות שהמודל העסקי ישתנה, ונתחיל למכור מטענים לטלפונים סלולריים או צעצועים. ההנהלה אומרת לנו שנמכור תרבות, לא ספרים זה סטימצקי אלא תרבות זה סטימצקי, אבל לא ברור למה מתכוונים. שינוי המודל העסקי הוא תהליך מאוד מעציב כי רוב עובדי סטימצקי הם אנשי ספר, שאוהבים לקרוא ספרים, לדבר עליהם ולמכור אותם".

גורמים בהנהלת החברה אומרים כי מדובר במודל עסקי בהתהוות, שיכלול למשל שיתופי פעולה בתחום ההצגות עם תיאטראות שונים, וכי כל מה שההנהלה עובדת עליו בימים אלה הוצג קודם כל לעובדים. "נשמח לשבת עם הוועד וללמוד את כל בקשותיהם", אמר גורם בכיר בחברה, "בינתיים לא הגיעה כל פנייה בנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker