למי מותר להיעדר ממקום העבודה 
שלו בעקבות מבצע "צוק איתן"?

האם ניתן לפטר עובד שזומן לשירות מילואים או שנעדר מהעבודה עקב המצב הביטחוני? ■ מי יפצה עובד שנפגע בעת הריצה למרחב 
המוגן במקום העבודה? ■ מה קורה אם הילדים לא הולכים לבית הספר? ■ היועץ המשפטי של ההסתדרות משיב לפניות של עובדים

חיים ביאור

רוב העובדים באזורים שמרוחקים מרצועת עזה יותר מ–40 ק"מ מגיעים עדיין למקומות עבודתם, חרף הלחימה. ואולם בקרב המעסיקים, כמו גם במשרד הכלכלה ובארגוני העובדים, מעריכים כי ככל שיימשך העימות הצבאי, מספר העובדים הצפויים להיעדר ממקומות עבודתם יגדל.

חוק הגנה על עובדים בשעת חירום שהתקבל בעקבות מלחמת לבנון השנייה, נועד להגן על עובדים שלא הגיעו למקומות עבודתם בשל מצב ביטחוני מיוחד. החוק גם מגן על עובדים שהם הורים לילדים עד גיל 14, שנאלצו להיעדר מעבודתם לאחר שגן הילדים או בית הספר שבו לומדים ילדיהם נסגר על פי הנחיית פיקוד העורף. במקרה כזה, אחד ההורים זכאי להיעדר מהעבודה כדי שיוכל לשהות עם ילדיו.

צילום: אליהו הרשקוביץ

עו"ד יחיאל שמיר, היועץ המשפטי של ההסתדרות, אומר כי ההגנה שמקנה החוק לעובדים במקרה של הידרדרות במצב הביטחוני אינה מוחלטת. לדבריו, החוק מגן על העובדים מפני פיטורים ומבטיח שמירה על רצף הזכויות שלהם במקום העבודה, ואולם הוא אינו קובע חובת תשלום שכר לעובדים שלא הגיעו לעבודתם בשל הנחיות פיקוד העורף. גם במקרה שבו מתקיימים תנאי החוק - הוכרז על מצב מיוחד בעורף, והוצאו הנחיות שלא להגיע לעבודה - החוק אינו מקנה לעובדים זכות אוטומטית לקבלת שכר עבור ימי היעדרותו.

בימים האחרונים הגיעו לחדר המצב של ההסתדרות פניות של מאות עובדים הנוגעות לזכויותיהם על רקע המצב הביטחוני שנוצר. שמיר ריכז חלק מהשאלות, ומשיב עליהן.

אני רווק ללא ילדים המתגורר באשקלון ועובד במפעל בעיר. האם המעסיק רשאי לדרוש ממני להגיע לעבודה גם במצב הנוכחי?

עו"ד יחיאל שמיר
עו"ד יחיאל שמיר

מכיוון שלא ניתנה הנחיה מטעם פיקוד העורף שלא להגיע לעבודה, עליך להתייצב במפעל. במקרה שבו יוכרז מצב מיוחד וכשפיקוד העורף ייתן הנחיות שימנעו את ההגעה לעבודה באזור מגוריך, אתה רשאי שלא להגיע למפעל, ובמקרה כזההמעסיק לא יוכל לאלץ אותך לעשות זאת. לכאורה אינך זכאי לקבל שכר עבור ימי ההיעדרות האלה, אבל ניסיון העבר מלמד שההסתדרות והמעסיקים חתמו על הסכמים שהבטיחו תשלום שכר מלא.

אני אם חד הורית לילדה בת 10. אני גרה באשדוד ועובדת כמזכירה בתל אביב. בעקבות המצב הביטחוני, אין לבתי קייטנה, משום שהקייטנה שאליה היתה רשומה אינה מתקיימת במבנה ממוגן. בעבודה שלי עובדים כרגיל. האם אני רשאית שלא להגיע לעבודה ולהישאר עם בתי?

לפי החוק, את רשאית שלא להגיע לעבודה אם לילדתך עדיין לא מלאו 14 שנה ואם המוסד החינוכי שבו היא לומדת נסגר בעקבות הוראה של פיקוד העורף והכרזה של מצב מיוחד בעורף.

המעסיק שלי אומר שבגלל המצב הנוכחי הוא מוציא את כל העובדים שלו לחופשה כפויה. לדבריו, הימים שאחסיר מהעבודה יקוזזו ממכסת החופשה השנתית שלי. האם מותר לו לנהוג כך?

הוצאת עובדים לחופשה שנתית בזמן חירום אינה עונה על תכליתו של חוק חופשה שנתית: "להטעין מצברים" ולחזור לעבודה בכוחות מחודשים. במצב חירום נמנע מהעובד לעשות את שהוא רוצה בזמן חופשתו. לכן, ימי ההיעדרות בהתאם לחוק הגנה על עובדים בשעת חירום אינם צריכים להחשב כימי חופשה. בכל מקרה, המעסיק אינו יכול להוציא את עובדיו לחופשה ללא כל התראה, ואם מדובר בחופשה של יותר משבעה ימים, עליו למסור לעובדים הודעה שבועיים מראש.

נפגעתי במקום העבודה שלי בעת הריצה לחדר הממוגן, בגלל ירי רקטות. האם הביטוח הלאומי יכיר בי כנפגע תאונת עבודה?

הביטוח הלאומי יכיר בך כנפגע, אך לא מתאונת עבודה, אלא מפעולת איבה — ותהיה זכאי לתגמולים בשל כך.

קיבלתי צו 8 למילואים בהתראה של כמה שעות, והבוס מאיים לפטר אותי אם אלך. זה מותר?

בשום אופן לא. על פי חוק חיילים משוחררים, חל איסור לפטר עובד שנקרא לשירות מילואים, בין אם בצו 8 ובין אם בזימון מתוכנן מראש. לכן, פיטורים כאלה בטלים. גם אי חידוש חוזה עבודה נחשב לפיטורים, ולכן אם אי החידוש נעשה על רקע קריאה למילואים - זהו מהלך לא חוקי.

אני גר בראשון לציון ואב לילדים בני 10 ו–12. בגלל המצב הביטחוני אני חושש ללכת לעבודה ולהשאיר את ילדיי ללא השגחה. האם המעסיק שלי יכול לדרוש ממני שאגיע לעבודה בכל מקרה?

כן. המעסיק רשאי לדרוש ממך להגיע לעבודה גם במצב כזה. הסיבה: אין הנחיה של פיקוד העורף האוסרת את ההגעה לעבודה, ומוסדות החינוך של ילדיך לא נסגרו בעקבות הנחיה שכזאת.

מקום העבודה שלי נמצא ביבנה ואינו ממוגן. האם אפשר לחייב אותי להגיע לעבודה?

כל עוד לא יצאה הוראה של פיקוד העורף שאינה מאפשרת הגעה, עלייך להתייצב לעבודה.

אני עובד בנמל אשדוד. האם אוכל להיעדר מהעבודה כדי להישאר עם ילדיי הקטנים?

לא, אינך יכול להחליט על דעת עצמך שתיעדר - מכיוון שנמל אשדוד נחשב למפעל חיוני, כמו חברת חשמל או שירותי כבאות ומד"א. צווים מיוחדים מטעם שר הכלכלה מחייבים עובדים במפעלים המוגדרים"חיוניים".

אם המפעל שבו אני עובד ייסגר בעקבות הנחיות של פיקוד העורף, האם המעסיק יכול לפטר אותי - והאם אקבל שכר עבור הימים שבהם לא עבדתי?

על פי החוק, המעסיק אינו רשאי לפטר עובד בתקופת חירום אם פיקוד העורף הנחה את העובדים שלא להגיע לעבודה. בנוסף, במקרים קודמים, לאחר סיום תקופת החירום נחתמו הסכמים בין ההסתדרות, המעסיקים והמדינה שלפיהם העובדים קיבלו שכר מלא עבור ימי העבודה שהחסירו בעקבות סגירת מקומות העבודה בהתאם להנחיות פיקוד העורף. השכר משולם על ידי המעסיק והוא מצידו זכאי להשתתפות המדינה בתשלום שכר העובד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker