בג"ץ דחה את עתירת המעסיקים נגד פסק הדין האוסר להתערב בהתארגנות

שופטי בג"ץ קבעו שקיים פער כוחות מובנה בין המעסיק לעובד (לטובת המעסיק) ועל כן יש לגלות רגישות מיוחדת לשלב ההתארגנות הראשונית של העובדים ולאפשר לו "סביבת גידול"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בג"ץ דחה היום (ב') את העתירה שהגישה לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים (המעסיקים הפרטיים) נגד פסק דין פלאפון, האוסר עליהם להתערב בדרך כלשהיא בהליך ההתארגנות הראשונית של העובדים.

פסק הדין רחב היריעה של הרכב בית הדין הארצי לעבודה, בראשות הנשיאה נילי ארד, התקבל בינואר 2013, בעקבות המאבק שניהלו עובדי חברת פלאפון נגד הנהלת החברה, שביקשה למנוע מהם, באמצעים שונים, להתארגן במסגרת ההסתדרות. בית הדין הארצי קבע כי מעביד לא רשאי לצאת נגד הליך ההתארגנות של עובדיו. פסק הדין קבע כי מעסיק לא יטען שאסור לעובדים לממש את זכותם להצטרף לארגון עובדים או שפעילותם בעניין ההתארגנות נוגדת את החוק.

עוד קבע פסק הדין שמעסיק לא יעניק הטבות או הבטחות להטבות חריגות לעובדים בשל היותם מאורגנים או לא מאורגנים. המעסיק לא יקים ארגון עובדים מטעמו והוא אינו רשאי לפנות בתכתובת אישית לעובד ולא יזום פגישות עם העובדים בנושא ההתארגנות.

הפגנת עובדי פלאפוןצילום: דודו בכר

לשכת התיאום, שלא השלימה עם ביטול זכותם של המעסיקים להתערב בהליך ההתארגנות הראשונית של העובדים, עתרה לבג"ץ, בתמיכת פלאפון, כדי שיבטל את פסק הדין. לטענתה, לא ייתכן לקבוע שהבעת עמדה מטעמו של המעסיק בנוגע לעצם ההתארגנות וכדאיותה מהווה לחץ והשפעה לא הוגנים על העובדים במימוש זכותם להתארגנות. לטענת לשכת התיאום, פסק הדין מכרסם בזכויות היסוד של המעסיק.

ההסתדרות, שתמכה בפסק דינו של בית הדין הארצי, טענה שבית הדין איזן נכונה את השיקולים השונים נוכח פערי הכוחות בשלב ההתארגנות הראשונית של העובדים ופעל בצדק להסרת חסמים מפני המימוש של זכות ההתארגנות.

שופטי בג"ץ אליקים רובינשטיין, ניל הנדל ואורי שוהם, שדחו את העתירה, ציינו שבית הדין הארצי קיבל "פסק דין יסודי ומעמיק, אשר לא הותיר אבן לא הפוכה, נדרש לזכויות הרלוונטיות וערך ביניהן איזון, בראי המאפיינים היחודיים של סביבת העבודה".

שופטי בג"ץ קבעו שקיים פער כוחות מובנה בין המעסיק לעובד (לטובת המעסיק) ועל כן יש לגלות רגישות מיוחדת לשלב ההתארגנות הראשונית של העובדים ולאפשר לו  "סביבת גידול". השופטים הדגישו כי שלב ההתארגנות הראשונית במקום העבודה הוא שלב רגיש במיוחד. באותה עת העובדים עדיין אינם מאוגדים, הם אינם קבוצה שכוחה מוקנה לה מעצם חבירתם של פרטים רבים לכלל, והם חשופים להפעלת כוחו של המעסיק. בשלב זה עדיין כל עובד לעצמו ויכולתו לעמוד על זכויותיו מוגבלת יחסית, בחינת כל אחת מהאצבעות בטרם התאגדו לכף יד.

"הצורך בעבודה מאורגנת, במיוחד לגבי העובדים שבדרגים הנמוכים והבינוניים, לא פס  - ובראש וראשונה בעיתות של שפל כלכלי, והדברים נאמרים בלי לפגוע במעסיק מפלוני או אלמוני", קבעו שופטי בג"ץ. "על כן יש מקום, כאינטרס חברתי, להגן על התארגנות עובדים ראשונית".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר בתגובה על פסק הדין כי "זהו יום חג לעבודה המאורגנת בישראל. אני קורא לכל העובדים לממש את זכותם הבסיסית להתארגן, מבלי לחשוש. ההסתדרות תמשיך להיות בית חם לכל עובד מתארגן המבקש להבטיח את זכויותיו".

עו"ד אורנה לין, שהובילה את המאבק המשפטי של ההסתדרות בתיק זה, אמרה כי בפסיקתו הכיר בית המשפט בקושי המשמעותי של עובדים לממש את זכותם להתארגן ולכונן יחסי עבודה קיבוציים וציין שיש אינטרס חברתי בעידוד התארגנויות עובדים.

יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, צבי אורן, אמר שהוא מצטער על פסק הדין, כי הוא "בעייתי". לדבריו, בג"ץ היה צריך להחליט שהמעסיקים הפרטיים יישבו עם נציגי ההסתדרות ויגבשו יחדיו כללים איך מתנהלים לנוכח הליך של התארגנות העובדים, בלי לגרום נזק למפעל. "יש לשמור על זכותם הבסיסית של העובדים להתארגן, תוך מזעור הנזק שעשוי להיגרם למפעל. פסק הדין שהתקבל יגרום נזק ובסופו של דבר יהפוך לחרב פיפיות נגד ההסתדרות והעובדים", הזהיר אורן.

נשיא איגוד לשכות המסחר, אוריאל לין, היה חריף יותר בדבריו. "ההחלטה שלפיה אסור למעסיק, הנושא בסיכונים להצלחת העסק, להביע עמדה בנוגע להתארגנות העובדים, סותרת את הנורמות שגובשו במדינה באמצעות בית המשפט העליון עצמו", אמר לין.

לדבריו, פסק הדין הוא "משגה חמור ויוצא דופן, הפוגע באופן אנוש וחסר הגיון בזכויות היסוד של המעסיק. בית המשפט לא השכיל להבין את השפעת החלטתו על המגזר העסקי כולו. שטף חוקי העבודה, יחד עם החלטות בית הדין הארצי לעבודה, מגובה בפסיקת בג"ץ, יהפכו את ישראל למדינה שבה אנשים חופשיים לא ירצו ליזום עסקים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker