רשת טיב טעם תפצה מנהל במאות אלפי שקלים בשל פיטורים שלא כדין

הרשת טענה להגנתה כי העובד צבר ארבע עבירות משמעת חמורות: אי סגירת דלתות חירום, מכירת בשר טלה לאחר שהוחזר קפוא על ידי לקוחה, הפקרת רכב החברה ובעיית שתיית אלכוהול ■ השופטת: "לא מצאנו שהחברה הוכיחה נסיבות המצדיקות שלילת פיצויי פיטורים"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
חיים ביאור

רשת המזון טיב טעם תשלם פיצויים של כ-400 אלף שקל למנהל שפוטר ללא פיצויים וללא קיום זכויותיו השונות במהלך עבודתו. כך קבע בסוף השבוע שעבר בית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב.

מפסק הדין של השופטת חופית גרשון-יזרעאלי עולה כי ליאוניד חיימוב הועסק בטיב טעם כמנהל מחלקת הבשר בסניף רמת החייל עד לפיטוריו ביולי 2012. בתקופת עבודתו האשימה אותו הנהלת הרשת בכמה הפרות משמעת, למשל בכך שבלילה מסוים שתה לשכרה והיה מעורב בקטטה, בעקבותיה לא הגיע למחרת בבוקר כדי לפתוח את דלתות הסניף.

סניף טיב טעם בתל אביבצילום: דודו בכר

עוד טענה ההנהלה כי חיימוב מכר מוצרי בשר שתוקפם פג, החליף תאריכים במדבקות על הבשר, השמיד מוצרים ללא רישום והעביר סחורה לזכיין ללא רישום. בעקבות זאת, הנהלת הרשת החליטה לפטר אותו לאלתר, בלא חודש הודעה מוקדמת וללא פיצויי פיטורים.

בתביעה שחיימוב הגיש נגד הנהלת טיב טעם, באמצעות עו"ד רונן ברק, הוא טען שהוא זכאי לפיצויי פיטורים והודעה מוקדמת, שכן לא הוכח כי עבר עבירות משמעת חמורות. לדבריו, הוא הוזמן בעל פה לישיבת שימוע וגם בפגישה עצמה לא הוצגו בפניו השיקולים המפורטים להחלטה לפטרו.

לטענתו, הוא עבד שעות נוספות רבות, גם בשבתות ובחגים, ללא תמורה כדין ובתלוש השכר שלו לא הופיע פירוט של שעות העבודה שלו, וזאת בניגוד לחוק. עוד הוא טען כי לא התאפשר לו לצאת להפסקות והרשת ניכתה משכרו ימי חופשה שהצטברו לטובתו בדצמבר 2012, אף שהוא כלל לא ניצל ימי חופשה באותו חודש.

טיב טעם טענה להגנתה, באמצעות עו"ד מנחם עופר, שחיימוב צבר ארבע עבירות משמעת חמורות: אי סגירת דלתות חירום, מכירת בשר טלה לאחר שהוחזר קפוא על ידי לקוחה, הפקרת רכב החברה ובעיית שתיית אלכוהול עליה העירה לו המנהלת כמה פעמים. לטענת החברה, האיש הודה בשימוע בחלק מההאשמות כלפיו. עוד טענה הנהלת הרשת כי לנוכח תפקידו הניהולי הרגיש של התובע, לא חל עליו חוק שעות עבודה ומנוחה ולכן הוא אינו זכאי לתשלום עבור שעות נוספות.

השופטת גרשון- יזרעאלי קבעה כי בניגוד לטענת החברה, העובד לא הודה בעבירות המשמעת מתחום המזון המיוחסות לו. "לא מצאנו שהיו הפרות משמעת חריגות או התנהגות מתמשכת חמורה של התובע. גם לאחר שקילת המעשים החמורים שההנהלה מייחסת לעובד, מתחום המזון, לא מצאנו שהחברה הוכיחה נסיבות המצדיקות שלילת פיצויי פיטורים", היא קבעה.

עוד אמרה השופטת שהנהלת החברה אינה פטורה ממתן הודעה מסודרת מראש, ובכתב, על קיום שימוע לעובד, כדי לתת לו אפשרות להתכונן כראוי לישיבת השימוע. היא חייבה את הנהלת טיב טעם לשלם לחיימוב פיצויי פיטורים, פיצוי עבור אי מתן הודעה מוקדמת, פיצוי בגין פגמים בהליך השימוע ותמורה בגין עבודה בשעות נוספות – סכום שיחד עם ההצמדה והריבית מתקרב ל-400 אלף שקלים. כמו כן תשלם הרשת את הוצאות המשפט בסך 15 אלף שקל. נציגי הציבור במשפט, עינת ברכה (מטעם המעסיקים) והרצל גבע (מטעם העובדים) הסכימו לפסק הדין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker