שטראוס, ארומה ישראל ובאבקום זכו ב"אות הגיוון בעסקים"

אות הגיוון על שם דב לאטומן ניתן בידי מעלה והפורום הישראלי לגיוון בתעסוקה ■ "החברות הזוכות יוזמות, תוכניות מובנות ויעדים כמותיים לשיפור הגיוון בתעסוקה ופעלו לקידום הנושא בשיח הציבורי"

הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה ויסברג

שלוש חברות – שטראוס, באבקום וארומה ישראל – זכו היום (ג') באות "אות הגיוון בעסקים", ע"ש דב לאוטמן, ביוזמת ארגון מעלה והפורום הישראלי לגיוון בתעסוקה. האות ניתן לחברות הראויות לשבח על הפעלת יוזמות לשיפור הגיוון בתעסוקה והגדלת ייצוגן של אוכלוסיות הסובלות מתת תעסוקה בשוק העבודה. האות הוענק לזוכים בשלוש קטגוריות – חברות גדולות, חברות בינונית/קטנות ושילוב עובדים עם מוגבלויות - במסגרת אירועי "יום האחריות החברתית בעסקים".

ועדת האות מורכבת מנציגי ציבור, עסקים, אקדמיה וארגונים חברתיים לרבות אחיה קמארה, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בישראל; יוסי ביינארט, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך; צבי זיו, נשיא עולים ביחד; עו"ד ראני חאג'-יחיא, גורניצקי ושות'; ד"ר סיגל שלח, מנכ"ל ג'וינט ישראל-תבת; מהרטה ברוך - רון, סגנית ראש עירית תל אביב; מוטי פלדשטיין, מנכ"ל קרן קמח; וציונה קניג-יאיר, נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה.

שטראוס זכתה באות עבור התוכנית לגיוון תעסוקתי, הכוללת יעדים רב שנתיים לשילוב אוכלוסיות מגוונות במצבת כוח האדם, ותכניות ספציפיות לקידום נשים; ארומה ישראל עבור פרויקט שילוב עובדים עם מוגבלויות בסניפי הרשת; ובאבקום, שייסד עימאד תלחמי,  עבור מודל הגיוון של החברה. כשני שלישים מעובדי באבקום הנם ערבים וכ- 70% מהעובדים הנם נשים. כן מובילה החברה מודל מכינות, ש-80% ממשתתפיו מתקבלים לעבודה בסיומו.

בין החברות הנוספות אשר זכו להערכה גבוהה של הוועדה: יוניליוור ישראל על המהלך לגיוס ושילוב עובדים חרדים במפעל בייגל בייגל החדש בצפת; אינטל ישראל על טיפולה ארוך השנים בקליטת אוכלוסיות בתת תעסוקה בכל אתרי החברה; קבוצת פישמן על המהלך להגברת השילוב של אנשים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים; וחברת זוגלובק על העשייה המתמשכת לקליטת עולים, בני המנשה ויוצאי צד"ל במפעל. עוד חברות שצוינו לשבח: חברת דעת מקבוצת ריל קומרס אשר הקימה חברה המעסיקה נשים חרדיות ויקב טוליפ הממוקם ומעסקי עובדים עם מוגבלות שכלית מכפר תקוה.

עפרה שטראוסצילום: מוטי מילרוד

"המועמדויות שהוצגו שיקפו עשייה משמעותית ומחייבות של לא מעט חברות. הקריטריונים לבחירה היו היקף ומידת השפעה של היוזמה, השתלבות העובד בפעילות החברה, מחויבות לאורך זמן ופתרונות יצירתיים וחדשנים לקידום הנושא", הסביר נעם לאוטמן, יו"ר ועדת האות. מומו מהדב, מנכ"ל ארגון מעלה, הוסיף: "האות נועד להוות תמריץ חיובי וזרז של פעילות וולונטרית של עסקים. החברות שזכו באות הגיוון לשנת 2014, שטראוס, באבקום וארומה ישראל הציגו יוזמות, תכניות מובנות ויעדים כמותיים לשיפור הגיוון בתעסוקה ופעלו לקידום הנושא בשיח הציבורי". מעלה הוא ארגון גג (ללא מטרות רווח) של כ- 110 מהחברות הגדולות בישראל, שעוסק בפיתוח סטנדרטים של ניהול אחראי בעסקים בישראל.

לדברי סיגל שלח מנכ"לית תבת, ג'וינט ישראל, "מעבודתנו בפורום הישראלי לגיוון בתעסוקה ובתבת עם מספר רב של חברות, אנו רואים כי מתפתחים מודלים יצירתיים למיון, גיוס, קליטה וקידום של אוכלוסיות מגוונות בתעסוקה תוך חיזוק ההיבט העסקי. אות הגיוון מבקש להוקיר ולהבליט עשייה מסוג זה ולאפשר למידה הדדית ומיקסום הידע המצטבר בתחום".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker