לראשונה: עובדים בבית ההשקעות אקסלנס נשואה החלו להצטרף להסתדרות

לאחר פעולת הכנה חשאית שנמשכה כמה שבועות, הגיעו למשרדי אקסלנס נשואה בפתח תקוה 20 מפעילי אגף ההתאגדות בהסתדרות כדי להחתים בגלוי את עובדי החברה על טפסי הצטרפות להסתדרות

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

ההסתדרות החתימה מעל 200 מעובדי בית ההשקעות אקסלנס נשואה על טפסי הצטרפות אליה והיא השיגה למעשה את השליש הדרוש מקרב העובדים כדי שההתארגנות תהיה חוקית. זו הפעם הראשונה שמספר גדול של עובדים בענף בתי ההשקעות מבקש להצטרף לארגון עובדים.

היום (א'), לאחר פעולת הכנה חשאית שנמשכה כמה שבועות, הגיעו למשרדי אקסלנס נשואה בפתח תקוה 20 מפעילי אגף ההתאגדות בהסתדרות כדי להחתים בגלוי את עובדי החברה על טפסי הצטרפות להסתדרות. נראה שבקרב העובדים היתה היענות ליוזמה, מכיוון שבהסתדרות מקווים שכמחצית מבין 600 עובדי בית ההשקעות יצטרפו לארגון כבר בקרוב. בינתיים הוקם ועד פעולה מקרב העובדים בראשו עומד אבי גאנה, המועסק בכמנהל תיקים באקסלנס.

עוזי דנינוצילום: עופר וקנין

בענף בתי ההשקעות כמעט שלא נעשו ניסיונות של עובדים להתארגן, שלא כמו ענפי הביטוח והסלולר, שבהם רבים מהעובדים התארגנו, הקימו ועדים ואף הגיעו לחתימה על הסכמי עבודה קיבוציים. ההערכה היא כי העובדה שהענף עבר באחרונה רגולציה המחייבת התייעלות וצעדי חיסכון והתחרות בו החריפה, מה שהגביר את חוסר הביטחון התעסוקתי, הגבירה את המוטיווציה של עובדים להצטרף לארגון עובדים ולהקים ועד.

השליטה באקסלנס נשואה היא בידי חברת הביטוח הפניקס, שעובדיה כבר התארגנו במסגרת ההסתדרות. עובדי אקסלנס חוששים לעתידם המקצועי לנוכח העובדה שהפניקס עשויה להימכר, דבר שעשוי להביא לשינויים מבניים ולפיטורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker