משרד הכלכלה: 42% מהמעסיקים מעדיפים שלא להעסיק גברים ערבים

על פי סקר של נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה, 37% מהמעסיקים הביעו חוסר רצון להעסיק עובדים חרדים ו-13% מהמעסיקים הביעו חוסר רצון להעסיק נשים נשואות שהן אמהות לילדים קטנים

הילה ויסברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

42% מהמעסיקים בישראל מעדיפים שלא להעסיק אצלם גברים ערבים - כך עולה מסקר של משרד הכלכלה שנערך בקרב 500 מעסיקים לרגל כנס של נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה. על פי הסקר, 37% מהמעסיקים הביעו חוסר רצון להעסיק עובדים חרדים ו-13% מהמעסיקים הביעו חוסר רצון להעסיק נשים נשואות שהן אמהות לילדים קטנים.

עוד עולה כי מקרב העובדים, 46% מהנשאלים הביעו חוסר רצון לעבוד באותו משרד/מחלקה שבה עובד גבר ערבי. 30% מהעובדים הביעו חוסר רצון לעבוד עם גבר חרדי ו-28% מכלל העובדים שהשתתפו במדגם הביעו חוסר רצון לעבוד עם אשה ערבייה משכילה. בכל הנוגע להעסקת נשים מבוגרות, מהסקר עולה שהרוב המכריע של הנשאלים, הן מקרב המעסיקים (93%) והן מקרב העובדים (95%), אינו רואה בעיה לעבוד עם אשה מעל גיל 50.

פועלי בנין ערבים על רקע פסק הפועל העברי בנמל תל אביבצילום: עופר וקנין

לדברי ציונה קניג-יאיר, נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה, "נתוני הסקר מעלים שאלות קשות באשר לעמדות הציבור בכלל והמעסיקים בפרט, ביחס לעובדים מאוכלוסיות שונות, למרות שמחצית מהמשתתפות בסקר הן נשים". לדבריה, "אלה דעות קדומות שנציבות השוויון נלחמת בהן, כדי לאפשר הזדמנויות לכל האוכלוסיות בשוק העבודה בישראל. אם לא נשכיל למצות את הפוטנציאל, שוק העבודה הישראלי הוא שיפסיד, מכיוון שייווצר עם השנים מחסור קשה בעובדים טובים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker