הנהלת כיל: נשבית את המפעלים אם לא יופסקו העיצומים

גורם בחברה: נתחיל בתוכנית ההבראה עם או בלי הוועדים

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

הנהלת קונצרן כימיקלים לישראל (כיל) בראשות סטפן בורגס החליטה היום (ב') כי אם העובדים לא יפסיקו את העיצומים בהם החלו ביום ראשון, החברה תקיים השבתת מגן של כל מפעליה. פירוש הדבר הוא שהעובדים לא יוכלו להיכנס למפעלים ולא יקבלו שכר עבור הימים בהם יושבתו מאונס.

עוד החליטה ההנהלה כי לנוכח החלטת הוועדים מששת מפעלי כיל להחרים את פגישות המשא ומתן עם נציגי ההנהלה בנוגע לתוכנית ההבראה של החברה, היא תתחיל ביישום חד צדדי, גם ללא שיתוף הוועדים, של תוכנית ההבראה, הכוללת פיטורי 500-600 עובדים מתוך 5,000 המועסקים בחברה.

"אנו מעדיפים להגיע להסכמות בעניין תוכנית ההבראה, אך אם הוועדים יעמדו במריים ולא ירצו לדבר עמנו, ניישם את התוכנית גם בלעדיהם", אמר גורם בכיל. לדבריו, כיל תפרוס את מהלך הפיטורים על פני שלוש שנים, החל מ-2014.

עד כה גובשה בכיל תוכנית לפיטורי 127 עובדים במפעל הדשנים רותם אמפרט, כאשר המפוטרים צפויים לקבל פיצויים אטרקטיביים במיוחד: כל פורש יקבל מענק חד פעמי בסך 800 אלף שקלים וכן משכורת חודשית בסך 21 אלף שקל שתשולם לו מקופת המפעל עד הגיעו לגיל הפרישה הרשמי לגמלאות (67), אז הם יחלו לקבל את התשלומים מקרן הפנסיה.

ועדי העובדים בחברה טוענים כי התוכנית האמיתית של ההנהלה היא פיטורי 1,000 עובדי יצור ועובדים מינהליים, שהם 20% מכלל העובדים, ולא 500-600. "ההנהלה מנסה להסתיר את האמת ולהוליך שולל את העובדים. אנו מציעים לה להיערך למאבק קשה מולנו", אומרים הוועדים.

גם אתמול נקטו עובדי כיל עיצומים שפגעו משמעותית בתפקוד המפעלים, במיוחד מפעלי ים המלח. העובדים מנעו כניסה של מאות עובדי קבלן ועובדי מיקור חוץ למפעלים והם מתכוונים בהמשך להחריף את צעדיהם בהדרגה עד כדי שביתה כללית, בתיאום עם יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker