"פרץ של שוביניזם" |

ברוורמן: "זהבית כהן, הפקידה מאי.די.בי"

רגע לפני יום האישה הבינלאומי פולט יו"ר ועדת הכלכלה אמירה שוביניסטית כלפי מנכ"לית בכירה במשק ■ האם היה אומר את אותו דבר על מנכ"ל?

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

בדיון בוועדת הכלכלה שהתקיים אתמול ודן במכירת חברות ישראליות לזרים, היה יו"ר הוועדה, פרופ' אבישי ברוורמן, נחוש בדעתו לשכנע את חברי הוועדה כי יש לייצר לחץ ציבורי שימנע מכירת חברות ישראליות לזרים. הסיבות, לטענת ברוורמן, הן שזה לא חלק מהחלום הציוני, ושכסף עבור חברות ישראליות ניתן לגייס לא רק דרך מכירתן, אלא גם בבורסה הישראלית.

לצורך ניסיונותיו לשכנע גייס ברוורמן את היכרותו המוקדמת עם מנכ"לית איפקס, המעוניינת למכור את תנובה לחברה סינית, שאותה הציג כ"זהבית כהן, שהכרתי בתור פקידה באי.די.בי". ברוורמן אמר כי "הטעות האדירה היתה כשמכרו חברה מוצלחת כזו בנזיד עדשים לאיפקס".

לידיעת יושב הראש, שמן הסתם לא היה אומר משפט מזלזל כזה על אף מנהל בכיר במשק, לפקידה זהבית כהן יש תואר שני במינהל עסקים ובחשבונאות. באי.די.בי היא היתה משנה למנכ"ל ומנהלת כספים ראשית (CFO) והיתה אחראית לכספים, לחשבונאות, לאסטרטגיה ולקשרי המשקיעים. פקידה היא לא היתה שם. בין העסקות הרבות שאותן ניהלה באי.די.בי ניתן למצוא את רכישות כור וקלאב מרקט, לצד הנפקות. לפני שהגיעה לאי.די.בי עבדה כהן בארה"ב בצ'ייס מנהטן בנק, שוב לא כמזכירה, אלא כסגנית נשיא. ב–2006 הצטרפה לאיפקס כמנכ"ל, ובתפקידה זה רכשה את תנובה.

"ברוורמן הרי יודע שזהבית היתה CFO של קבוצת אי.די.בי ומשנה למנכ"ל", אומר גורם מקורב. "הוא פגש אותה לא אחת בדירקטוריונים של החברה. אבל זה לא מפריע לו, בפרץ של שוביניזם, לתייג אותה כפקידה. אגב, ברוורמן היה דירקטור באי.די.בי, שמעולם לא קרא חומר ולא השאיר חותם. בכל פעם ששאלו אותו שאלה, הוא אמר שעליו להתייעץ עם עורך דינו, אז אמרו לו שאולי כדאי שהעורך דין יהיה דירקטור במקומו. הדרישה היחידה שזוכרים ממנו היא שהוא ביקש להחליף את הבורקסים בפירות".

זהבית כהןצילום: עופר וקנין

מברוורמן נמסר כי "יו"ר ועדת הכלכלה, אבישי ברוורמן, כינה את הגברת זהבית כהן פקידה, כשהכוונה הייתה כמובן פקידה בכירה או מנהלת, בדיוק כפי שאפריים הלוי הוא ראש מוסד לשעבר ופקיד ממשלתי בכיר מבחינתו. אם מישהו נפגע, ח"כ ברוורמן מתנצל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום